Dikkat!! Cadde ve sokaklar çöküyor!

ÖZKAN BAKKAYLI

Yaklaşık bir aydan bu yana ciddi oranda yağış alan ilimiz Hatay ve Hatay’a bağlı ilçelerden Antakya’da altyapı başta olmak üzere cadde ve sokaklarda önemli sorunlar oluştu.

Birçok noktada cadde ve sokaklarda çökmeler meydana geldi. Çöken yerlerde gecikmeli müdahale eden ilgili birimler ise vatandaşların hedefinde yer aldı.

Özellikle Dericiler Sitesinde meydana gelen çökmelere karşı hiçbir önlem almadığı gibi meydana gelen çökmelere müdahale de etmeyen yetkililere ateş püsküren vatandaşlar, “Hem çalışmalarınızı sağlam yapmıyorsunuz hem de yaptığınız çalışmalar çökünce müdahale etmiyorsunuz. Vatandaşa bu eziyeti neden çektiriyorsunuz anlamış değiliz” dediler.

Cadde kenarlarında ve sokaklarda meydana gelen çökmelerin genellikle altyapı çalışması yapılan noktalardan oluştuğunu hatırlatan vatandaşlar buradan yola çıkarak belediyelerin şehir merkezlerinde yaptıkları çalışmaların ihtimamdan ne denli uzak olduğunu dile getirdiler.

Hatay Büyükşehir Belediyesinin Türkiye genelinde en çok altyapı yatırımı yapan Belediye olmakla övündüğünün altını çizen vatandaşlar, “Yapılan altyapı çalışmasını bilmiyoruz. Türkiye’de birinci mi, onuncu mu bilmiyoruz. Ancak yapılan çalışmaların durumu ortada” dediler. Fotoğraflarda Antakya’da farklı noktalardan çekilmiş çökmeler görülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube