Direkler kaldırıldı!

ALİ YOLCU

Hatay Büyükşehir Belediyesi ilgili ekipleri tarafından Doğal-Gaz, elektrik, telefon, internet gibi altyapı hizmetleri döşenmeden asfaltlana ve hizmete açılan Çekmece mini çevre yolunda çalışmalar sürüyor.  Yolun ortasında kalan ve yolun asfaltlanması sırasında yol ortasından kaldırılmayan elektrik direkleri yol asfaltlandıktan sonra ilgili birimler tarafından çıkarılıyor.

Yolun trafiğe açılması ardından vatandaşların şikâyetlerine maruz kalan elektrik direkleri Enerji-Sa’ya bağlı ekipler tarafından iş makinesi yardımıyla çıkarıldı ve depolara götürüldü.

Konuya ilişkin görüş bildiren vatandaşlar ise caddenin trafiğe açılmasını doğru bulduklarını ancak daha önceki beyanatlarında olduğu gibi caddenin alt yapısının döşenmeden trafiğe açılmasına halen tepki gösterdiklerini söylediler.

EN ÇOK ALT YAPI YAPAN BİZİZ

Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın hemen her açıklamasında Türkiye’de en çok altyapı yapan Belediyenin kendileri olduğunu açıklamasına rağmen Çevre yolunun alt yapısının yapılmadan asfaltlandığını hatırlatan vatandaşlar, ”Neyse ki elektrik direkleri yolun ortasından kaldırıldı. Zaten bu çalışma da Çekmece mahalle Muhtarı Fikret Çolakoğlu’nun ısrarlı çabası sonra oldu. Yoksa bunlarda yolun ortasında öylece yılarca kalabilirdi” ifadesinde bulundular.

Fotoğraflarda Çekmece mini çevre yolu ve çevre yolu ortasında kalan elektrik direklerinin kaldırılması çalışması görülüyor.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube