Dışarı çıkmıyoruz ama çıktığımızda da bu oluyor!

Tüm dünya ile birlikte Corona Virüsü ile savaşan ilimiz Hatay’da vatandaşlarımızın virüsü çokta ciddiye almadığı gözleniyor..

VEYSEL SAVAŞ

Tüm dünya ile birlikte Corona Virüsü ile savaşan ilimiz Hatay’da vatandaşlarımızın virüsü çokta ciddiye almadığı gözleniyor.

‘Evinde Kal’ çağrılarına büyük ölçüde uyduğu gözlenen Hataylıların toplu olarak bulundukları alanlarda ise sosyal mesafeye gerekli özeni göstermedikleri gözlendi. Halbuki tüm uzmanların temizlikten sonra dile getirdikleri ikinci konu sosyal mesafeyi korumak ve kişiler arasında en az 1.5 metre ara bırakmaktan geçiyor.

Durumu gözlemleyen duyarlı vatandaşlar ise duruma tepki gösterdi ve herkesin bu konuda hassasiyet göstermesini istediler.

Vatandaşlar, “Sen kendi sağlığını hiçe sayıyor olabilirsin ancak bir başkasının sağlığına kimsenin kastetmeye hakkı yok. İstenen şey çok basit; arada ki mesafeyi 1 ile 1.5 metreye göre ayarlayın. Hepsi bu” dediler.

Uzman isimler bilindiği üzere 65 yaş ve üzeri insanların yanı sıra Koah, Kanser, Kalp ve Yüksek tansiyon hastalarını uyararak çok gerekli olmadığı sürece dışarı çıkmamalarını ve kendilerini evlerinde karantinaya almalarını istediler.

HATAY’DA DURUM

İlimiz Hatay’da ise yurtdışından geldikleri tespit edilen 6 hastanın karantina altında olduğu biliniyor. Karantina da ki hastaların sağlık durumu ile ilgili bilgi verilmiyor ancak bu durum halk arasında dedikodu bilgilere dayandırılıyor.

Hatay’dan da ölüm vakası olup olmadığı bilinmiyor. Sosyal medya hesaplarından bazı ilçelerle ilgili vatandaşların yaydıkları dedikodular bulunuyor.

Yetkili birimler ise resim makamlardan gelen açıklamaların doğru olarak kabul edilmesini ve diğer açıklama ve söylentilerin dikkate alınmamasını sıklıkla tembih ediyor.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube