DOĞAL GAZ istiyoruz!

ALİ YOLCU

Defne ilçesine bağlı Turunçlu Mahallesi sakinleri Turunçlu mahallesine neden doğal gaz alanında çalışma yapılmadığını sordu.

Başta Doğal Gaz olmak üzere diğer altyapı çalışmaları için gerek Defne gerekse Hatay Büyükşehir Belediyesinin ‘Uğur Mumcu Alanı bitsin öyle yapılacak’ sözü verdiğini hatırlatan Defne İlçesi Muhtarlar Derneği Başkanı aynı zamanda Turunçlu mahalle Muhtarı Muhsin Demirel ve vatandaşlar, Uğur Mumcu da çalışmaların bitiğini ancak altyapı konusunda bir tek adım atılmadığını söylediler..

AKSAGAZ’A GİTTİLER!

Bu çerçevede bir araya gelen vatandaşlar AKSAGAZ Müdürlüğünü ziyaret ederek sorunlarını ve dertlerini ilgili birime ulaştırdılar.

Vatandaşlar, “Ne zaman müracaat etsek, bugün yarın veya Büyükşehir Belediyesi izin vermiyor. Şeklinde bizi oyalıyorlar. Bazen de Anıtlar Kurlunu öne sürüyorlar.  Sürekli olarak bahaneler üretiliyor. Turunçlu neden gündeme alınmıyor? Defne Belediyesi ana binasının bulunduğu yerde halk soruyor neden çalışma yok? Bugüne kadar battı çıktı bulvar yapımında Turunçlu güzergâh kullanıldı. Bulvar bitti. Neden hiçbir kurum çalışma yapmıyor” şeklinde sitem ettiler.

Vatandaşlar ayrıca Antakya-Samandağ yolu Turunçlu ve Gültepe taraflarında şebekenin döşenmiş olmasına rağmen halen abonelik yapılmadığını hatırlattılar.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube