Doğrusu böyle olacak!

GÜLŞAH DÖNMEZ

Antakya’da inşaat halindeki binaların bir çoğunda güvenlik amaçlı branda bulunmaması dikkati çekiyor.

Vali Ürgen Alanı’ndaki Yıldız – Selahattin Mıstıkoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi karşısında bulunan inşaat halindeki binaya branda çekilmesi doğru bir güvenlik tedbiri olduğu ve diğer inşaatlara örmek olunması istendi.

Öğrencilerin sıklıkla geçtiği cadde üzerinde alınan önlemi doğru bulduklarını ifade eden vatandaşlar, “Tüm inşaatlarda bu şekilde güvenlik alınmalı. Böylelikle çevreden geçenlerin can ve mal güvenliğini de korumuş oluyorsunuz” dediler.

Vatandaşlar, “Çevre güvenlik önlemi alınmadan yapımı süren inşaat ve tadilatları büyük tehlike oluşturuyor. Özellikle şehir merkezlerinde kimi bina inşası ve tadilatlarında hiçbir önlem alınmaması vatandaşları tedirgin ediyor. Mağdur vatandaşlar bu tür inşaat veya tadilatları devam ederken en azından bir uyarı levhası koymayı veya koruyucu branda, naylon şerit vb. türü önlem alınması gerekiyor” diye konuştular.

BİR ŞEY DÜŞER Mİ KORKUSU VAR!

Bu inşaatlar ve tadilatların kaldırımlarda yürüyen insanlar için büyük bir tehlike oluşturduğunu dile getiren vatandaşlar, “Hiçbir önlem alınmamış inşaatların önünden geçerken tedirgin oluyoruz. İnsanlar kaldırımda yürüyor ama gözleri yukarıda. Acaba başıma bir şeyler düşer mi korkusu var. Bu tehlikenin önüne geçilmelidir ve önlem almayanlar uyarılmalıdır” dediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube