Dönmez: 30 Ağustos Türkiye yürüyüşünün başladığı gündür

HABER MERKEZİ

Hatay Baro Başkanı Ekrem Dönmez, 30 Ağustos Zafer Bayramının 97. yıldönümünü kutlamanın sevinç ve mutluluğu içinde olduklarını söyledi.

Dönmez, yayınladığı mesajda, şunları söyledi:

“O gün bağımsız bir ulus devletin yaratıldığı ve Cumhuriyetin temelinin atıldığı, demokratik, laik, çağdaş, üniter Türkiye yürüyüşünün başladığı gündür. Türk ulusu, her zaman ülkesine, Cumhuriyete, ulusal birlik ve beraberliğine yönelik iç ve dış tehditleri ortadan kaldırmayı başarmıştır. Onurla, kıvançla yıl dönümünü kutladığımız bu zaferle, tarihin hiçbir döneminde esareti kabul etmeyen ve şartlar ne olursa olsun bağımsızlığından, vatanın bölünmez bütünlüğünden, bayrak sevgisinden, milli ve manevi değerlerinden asla vazgeçmeyen bir millet olduğumuzun farkındayız. Bu vesileyle şunu da belirtmek isteriz ki, Türkiye Cumhuriyeti bölünmez bütünlüğünü her zaman koruyacaktır. Geçmişte olduğu gibi bugün de; Cumhuriyeti, Cumhuriyetin kuruluş ilkelerini,  ulusumuzun birlik-beraberliğini ve bölünmez bütünlüğünü hedef alan iç ve dış mihraklar ile mücadele azmimiz tamdır.

Hatay Barosu; Cumhuriyete, Atatürk İlke ve Devrimlerine sahip çıkma kararlılığını, ülkemizde hukuk devletinin egemen olma ve demokratikleşme mücadelesini azimle sürdürecektir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube