Dönmez: Atatürk’ ün düşünceleri, ilkeleri yolumuzu aydınlattı

HABER MERKEZİ

Hatay Baro Başkanı Ekrem Dönmez, Atatürk’ün vefatının 80. yıldönümü nedeniyle mesaj yayınladı.

Dönmez, mesajında, “Yurdumuzu, dünyanın en mamur ve en medenî memleketleri seviyesine çıkarmak; Milletimizi, en geniş, refah, vasıta ve kaynaklarına sahip kılmak; Millî kültürümüzü, muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkarmak idealiyle ve bunun için de zaman ölçüsünü geçmiş asırların gevşetici zihniyetine göre değil, asrımızın sürat ve hareket mefhumuna göre düşünülmesi gerektiği gerçeği ile geçen zamana nispetle daha çok çalışacak, daha az zamanda daha büyük işler başaracak bir nesil ülküsüyle varlığını bizlere armağan eden Büyük Atatürk’ün bugün aramızdan ayrılışının 80. yıldönümünü yâd ediyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşundan günümüze değin, Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ün düşünceleri, ilkeleri yolumuzu aydınlattı. Ülkemizde yaşadığımız her aşama, Büyük Önder’imizin kurduğu, fikirleriyle beslediği Cumhuriyetimizin ne denli güçlü ve sarsılmaz olduğunu herkese, tüm dünyaya ispat etti.

Hatay Barosu olarak her zaman Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün fikirlerini anlama ve bu fikirlere sadık kalma gerekliliğine olan inancımızı korumaktayız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube