DRONE tespit etti, askerimiz yakaladı! 9 ayda 430 bin Suriyeli yakalandı

ALİ YOLCU

9 ayda 430 bin Suriyeli sınırı kaçak yolardan geçmeye çalışırken güvenlik güçlerimiz tarafından yakalanarak ülkelerine geri gönderildi.
Türk Silahlı Kuvvetleri Hudut Birlikleri 2018 yılının ilk 9 ayında sınırı kaçak yollardan geçerek Türkiye’ye sığınmaya çalışan 430 bin Suriyeliyi yakalayıp ülkelerine geri gönderdi.
Bu rakam ayda ortalama olarak yaklaşık 50 bin kişinin sınırı kaçak yollardan zorladığını ortaya çıkardı. Yakalanan 430 bin Suriyeliden 100’ünün terör örgütleriyle bağlantılı oldukları gerekçesiyle adli makamlara sevk edildiği öğrenildi.
Konuya ilişkin yapılan açıklamada ise şunlara yer verildi: “Suriye’nin İdlip, Afrin ve Lazkiye bölgelerine sınırı bulunan Hatay ilinde, hudut birlikleri yasa dışı geçiş ve faaliyetlere yönelik denetimleri yoğun bir şekilde sürdürüyor. Nöbet noktalarının artırıldığı, 2,5 metrelik ve 4 tonluk güvenlik duvarı, termal kameralar, ışıklandırma ve hareket algılayıcı sensörler gibi teknolojik araçların yerleştirildiği sınırda, yasa dışı geçişlerin önüne geçmek için ekipler 24 saat esasına göre çalışıyor” denildi.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube