Duraklar boş!

Antakya Yavuz Selim Caddesi üzerinde bulunan Otobüs ve Minibüs duraklarının vatandaşlar tarafından az kullanılması ve duraklar yerine tahsis edilmeyen alanda beklemeleri ilginç manzaralara ev sahipliği yapıyor..

ÖZKAN BAKKAYLI

Antakya Yavuz Selim Caddesi üzerinde bulunan Otobüs ve Minibüs duraklarının vatandaşlar tarafından az kullanılması ve duraklar yerine tahsis edilmeyen alanda beklemeleri ilginç manzaralara ev sahipliği yapıyor.

Ulaşımda önemli bir yere sahip mavi otobüslerin cadde üzerinde zincir oluşturduğu alanın duraklara tahsis edilen bir alan olmadığını aktaran vatandaşlar, “Ancak bazı yolcular ısrarla burada bekliyorlar. Dolayısıyla da duraklar boş kalıyor. Duraklar boş kalırken yolun görünen noktası ise tıkanıyor. Bu manzaraların yaşanmaması için vatandaşların kendilerine tahsis edilen duraklarda beklemelerinin doğru olacağını düşünüyoruz” dediler.

Yol üzerinde yaşanan yoğunluğun giderilmesinde önemli rol oynayacak durak yerlerinin aktif hale getirilmesi için Hatay Büyükşehir Belediyesi ilgili birimlerine seslenen vatandaşlar, durumun yetkili organlarca da aslında bilindiğini ancak konu ile ilgilenilmediğini de öne sürdüler.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube