Duruşumdan vazgeçmedim, vazgeçmeyeceğim!

VEYSEL SAVAŞ

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci; şehrimizde yayınlanmakta olan bir yerel gazetenin 31 Aralık 2018 Pazartesi günkü nüshasında ‘Oyun Büyük’ başlığı altında yer alan yorumların tamamen iftira olduğunu ve gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Başkan Kimyeci, söz konusu gazete haberinde, kendisinin Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’la iki kez gizli görüştüğü, AK Parti’den Antakya Belediye Başkanı adayı gösterilmemesi halinde İyi Parti’den aday olacağı ve CHP’nin seçimleri kazanmasını sağlayacağı iddialarının tamamen asılsız ve iftiraya dayandığını vurguladı.

Başkan Kimyeci açıklamasında, “1994 yılında Refah Partisi’nde başlayan ve 2001 yılından itibaren kurucuları arasında bulunduğum AK Parti’de devam eden siyasi yaşamın boyunca dik duruşumdan ve etik değerlere verdiğim önemden asla vazgeçmedim, vazgeçmeyeceğim. AK Parti mevki ve makamların değil, inandığımız bir davanın partisidir. Şahsımı tanıyanlar bilir ki, AK Parti’ye ve liderimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a olan sadakatimiz ve bağlılığımız mevki ve makamlarla ölçülmeyecek kadar büyüktür. Partimize ve liderimize olan sevgimiz ve sadakatimiz aday gösterilsem de gösterilmesem de sonsuza dek sürecektir ve bir nefer olarak partime, milletime ve ülkeme hizmet etmeyi sürdüreceğim. Söz konusu haberi yapanlar aday açıklama sürecine yaklaştığımız şu son günlerde algı operasyonu yapmaktadır. Bu iftira dolu ve gerçeği yansıtmayan sözde haber ve yorumları yapanları esefle kınadığımı, Allah’a havale ettiğimi belirtiyor, kamuoyunun bu tür asılsız haberlere itibar etmemesini önemle rica ediyorum.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube