Eğitim Bir-Sen’in genişletilmiş divan toplantısı yapıldı

ÖZKAN BAKKAYLI

Eğitimciler Birliği Sendikası Hatay Şubesi İl Divan Kurulu Toplantısı Antakya da yapıldı. Hatay Şube Yönetim Kurulu Üyeleri ve İlçe Temsilcilikleri Yönetim Kurulu Üyelerinin katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda gündeme ilişkin değerlendirmeler yapıldı.

Eğitim Bir Sen Hatay Şube Başkanı İsmail Bayrakdar, “Sözleşmeli öğretmen alımı uygulamasının daha kronik sorunlar ürettiğini dile getirerek bir an önce bu uygulamaya son verilmesi gerekir” dedi ve ek olarak ta “Öğretmen atamalarında mülakatın kaldırılması gerekmektedir”  dedi.

Bunun yanında Bayrakdar, eğitim çalışanlarına uygulanan şiddet ile ilgili yasal düzenleme yapılması gerekliliğinden tutunda 3600 ek göstergenin bir an önce çıkartılması, Öğretmenlik  Meslek Kanunun tüm paydaşlardan görüş alınarak  biran önce çıkartılması gerektiğine varana kadar bir çok konu ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Toplantıda il şube yönetim kurulu üyeleri kendi sekreteryaları ile igili divana katılanlarla bilgi paylaşımda bulundu. İlçe başkanları da sahada karşılaştıklarıyla ilgili durum değerlendirmesinde bulunduğu toplantı Eğitim Bir Sen Hatay Şube Başkanı İsmail Bayrakdar’ın başarılı bir dönem olmasıyla ilgili dilek ve temennileriyle sona erdi.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube