Eğitim-Sen: Üyelerimize mobing uygulaması yapılıyor!

VEYSEL SAVAŞ

Eğitim-Sen Hatay Şube Başkanı Deniz Ezer, Reyhanlı ilçesinde sırtını siyasi güce dayamış idarecilerin üyelerine yönelik mobing uygulamalarının takipçisi olacaklarını bildirdi.

Ezer, sendika binasında yaptığı açıklamada, üyeleri Coşkun Cünedioğlu’nun işini layıkıyla yerine getiren başarılı bir öğretmen olduğunu savunarak, şöyle devam etti:

“Okulunda Suriyeli ve Türk öğrencilerin eğitim süreçleriyle yakından ilgilenen, yaşadığı haksızlıkları her defasında dile getiren okul idaresinin haksız uygulamalarında karşı kendisini ifade eden bir üyemizdir. Fakat bu durum okulunda kendini her yerde tanıdıklarım var diyen başta okul müdürü olmak üzere okul idaresini rahatsız etmektedir.

Üyemiz il için tayin sürecinde Şu anki okul Yıldız Filiz Çalım ilkokuluna tayin olmak için tercih hakkının kullanmış bunun üzerine okul İdaresi tarafından akrabaları aranarak tayin başvurusunu geri çekmesi istenmiş; çekmez ise Suriyelilerin öğrenim gördüğü okul bünyesindeki ek binaya görevlendirmekle tehdit etmişlerdir. Okul idaresinin bu tutumu Üyemizi akrabaları ve eğitim çevresinde itibarını zedelemiştir. Kamu Görevlileri Etik Davranış İlkeleri ile Başvuru Usul ve Esasları Yönetmeliğini İkinci Bölümü olan Etik Davranış İlkeleri okuyup incelemesini tavsiye ederiz. Madde 10’da geçen Yönetici veya denetleyici konumunda bulunan kamu görevlileri, keyfi davranışlarda, baskı, hakaret ve tehdit edici uygulamalarda bulunamaz, açık ve kesin kanıtlara dayanmayan rapor düzenleyemez, mevzuata aykırı olarak kendileri için hizmet, imkan veya benzeri çıkarlar talep edemez ve talep olmasa dahi sunulanı kabul edemezler.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube