Ekmek teknesini çaldılar!

GÜLŞAH DÖNMEZ

Hatay’da simit satarak geçimini sağlayan ve birbirlerine ödünç verdikleri simit arabası ortadan kaybolunca araları bozulan iki arkadaş, aralarının açılmasına sebep olan ekmek teknelerinin bir an önce bulunmasını istiyor.

Simitçi Oktay Alkaya (36), ürünlerini daha rahat satabilmek için arkadaşı Süleyman Çoban’dan (38) simit arabasını ödünç istedi.

Arabasını arkadaşına veren Çoban, Alkaya’nın kendisine yeni arabası almasının ardından ödünç verdiği ekmek teknesini geri istedi. Alkaya, emaneti arkadaşına teslim etmek için simitleri satın aldıkları fırının önüne koyarak arkadaşının aracını teslim etti.

Bir süre fırının önünde kalan simit arabası, ardından ortadan kayboldu.

Simit arabasını arkadaşından ödünç alan Alkaya, çocukluğundan bu yana simit sattığını belirtti.

Arkadaşı Süleyman’ın arabası olmadığı için simitlerini tepside satmak zorunda kaldığını ve kendisinin de zan altında tutulduğunu savunan Alkaya, fırının önünde bulunan MOBESE aracılığıyla olayın aydınlatılmasını istedi.

Simit arabasını kim aldıysa geri aldığı yere bırakmasını isteyen Alkaya, “İhtiyacı da varsa gelsin, arabanın parasını da veririm, harçlığını… İkimiz de mağdur olduk.” diye konuştu.

Süleyman Çoban (38) ise belediyede işçi olduğunu ve boş vakitlerinde simit satarak ailesini geçindirdiğini anlattı.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube