Eksi 6 puanla başlamasına rağmen Play-Off’a yükseldi!

Hatay Büyükşehir Belediyesi Futbol Kız Takımı kurulduğundan bu yana ilk kez Serpil Yeniad yönetiminde Bayanlar 2. Ligine yükselebilmek için play-off’a yükselmeyi başardı..

METİN DİNGİL

Bayanlar futbol 3. Liginde ilimiz takımlarının yer aldığı 10. Grupta yer alan Hatay Büyükşehir Belediyesi Futbol Kız Takımı kurulduğundan bu yana ilk kez Bayanlar 2. Ligine yükselebilmek için play-off’a yükselmeyi başardı.

Geçen sezon Genç Kızlar Türkiye şampiyonasına veya Yıldız Kızlar Türkiye şampiyonalarından herhangi birine katılmadığı için statü gereği bu sezona -6 (eksi altı) puan cezası ile başlayan Hatay Büyükşehir Belediye Futbol Kız Takımı yaşadığı her türlü zorluklara rağmen Bayan Yönetici/Antrenör Serpil Yeniad yönetiminde adeta bir mucizeye imza atarak bir ilki gerçekleştirdi.

Grup maçlarının sonuncusunu Hatay Büyükşehir Esentepe Futbol sahasında oynayan Hatay Büyükşehir Belediye Futbol Kız Takımı rakibini üstün bir oyun ve farklı skorla 11-0 yenerek grup maçlarını -6 puan cezasına rağmen ve 1939 Güney Yıldızı Spor takımı ile aynı puanda tamamlamış ve rakibine her maçta da üstün sağlamış olmasından dolayı ikili averajla grubu 2. sırada tamamlayarak ilimizi Tavla Gençlikspor takımı ile birlikte 2. Lige yükselme play-off maçlarında temsil etmeye hak kazandı.

NİHAİ HEDEF TABİKİ 1. LİG

Takımın başarısında şüphesiz en büyük pay sahibi olan Yönetici/Antrenör Serpil Yeniad yaptığı açıklamada; “Biz  bu takımı geçen sezonun sonlarında teslim aldık. O günün koşullarında tam anlamıyla takım içerisinde bir tertip düzen bulunmuyordu. Henüz sezonun ortasında başarı ümidini yitirmiş bir takım vardı. Üstelik de her sezon devre arası yapılan Genç Kızlar Türkiye Şampiyonasına veya Yıldız Kızlar Türkiye şampiyonalarından herhangi birine katılmadığı için bir sonraki sezona da ceza alarak başlayacak olması başta bizi epey zorladı elbette.

Fakat zorlu süreçte başta Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Lütfü Savaş ve Destek Hizmetleri Şube Müdürümüz sayın Ramadan Sever’in bizzat şahsım nezdinde takıma vermiş oldukları büyük desteklerle ve en önemlisi oyuncularımın saha içi üstün performansları ile -6 ceza puanına rağmen tarihimizde ilk kez play offlara kaldık” dedi.

BU SEZON ÇOK ÖZEL YÖNTEMLERLE MAÇLARA HAZIRLANDIK

Serpil Yeniad, konuşmasını şu sözlerle tamamladı:

“Ayrıca buradan ilk kez açıklamak isterim ki biz bu başarıyı elde ederken bizim de kendimize göre belirlediğimiz bir çalışma sistemimiz vardı. Bu hususta sezon boyunca farklı bir teknik analiz, transfer izleme, oyun taktik anlayış ve oyun sistemleri ile ilgili çalışmalarımızla takımımızın başarısını üst düzeylere çıkarmayı hedefledik. Önümüzdeki sezondan itibaren daha profesyonel bir bakış açısıyla hedeflerimize emin adımlarla ilerlemek istiyoruz. Bu konu çok ciddi çalışmalarımız ve hazırlıklarımız da var. Şu an ilk hedefimiz 2. lige yükselmek. Çünkü ilimizi bayanlar 2. Liginde temsil eden bir takım ne yazık ki yoktur. Nihai hedef tabi ki 1.ligde yer almak. Bu başarıda emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Biz bir aileyiz ve bu takım hepimizin.”

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube