El attılar ama…

ALİ YOLCU

Hatay ili genelinde olduğu gibi merkez ilçe Antakya’da da yeşil alanlara gerekli ihtimamın gösterilmemesi vatandaşların tepkisine neden olmaya devam ederken, ekiplerin son dönemlerde çalışmaya başlamaları göze çarpıyor.

Kent merkezinde yer alan refüjler başta olmak üzere diğer alanlarda mevcut yeşil alanlara yönelik bir çalışma başlatan Hatay Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe Müdürlüğü ekipleri programlı çalışma kapsamında tüm ilçelerin bu çalışmadan faydalanacaklarını söylediler.

Yeşil alan konusunda yaşanan karmaşanın aslında sadece Hatay Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe Müdürlüğünden kaynaklanmadığını aktaran bir yetkili ise şunları söyledi: “Büyükşehir yasası ile birlikte hizmet alanları Büyükşehir ve ilçe belediyeleri şeklinde ikiye ayrıldı. Bunu zaten tüm vatandaşlarımız biliyor. Durum bu olunca ilçe belediyesinin yapmadığı hizmet sonrası oluşan tepkiye ‘Büyükşehir hizmet alanında’ şeklinde yanıt veriliyor. Benzer durumlar bazen bizde de yaşanıyor” dedi.

Fotoğraflarda Hatay Büyükşehir Belediyesine ait hizmet alanlarında Park Bahçe Müdürlüğü ekiplerinin yürüttüğü çalışma görülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube