En doğru yatırım; alt yapı

Defne 2013 Spor Kulüp Başkanı Oktay Küçükdüveyki, her sezon BAL’a oynayarak harcanan paraların boşa gittiğini söyledi

METİN DİNGİL

Hatay Süper Amatör Lig’de Defne 2013 Spor’un bu sezon başarısız bir sezon geçirmesi ve ligde son haftada kümede kalması üzüntü yaratırken, Kulübün Başkanı Oktay Küçükdüveyki, bundan ders çıkaracaklarını söyledi.

Başkan Oktay Küçükdüveyki, gazetemize yaptığı açıklamada, amatör futbolun profesyonelleşmesi sonucu kötü bir sezonu geride bırakmanın üzüntüsünü yaşadıklarını söyledi.

Geçen sezon lige iddialı bir kadro ile başlamalarına rağmen, hiç hesapta olmayan gelişmeler üzerine geride kaldıklarını ifade eden Başkan Küçükdüveyki, şöyle devam etti:

“Maalesef geldiğimiz nokta üzüntü verici. Amatör futbolcunun profesyonel oyuncular gibi karşımıza gelmesi, sadece bize değil tüm takımlara zarar vermektedir. Şu anda kulüplerimiz büyük bir maddi çıkmaz içerisindedir. Oysa amatör futbol, gençleri spora teşvik etmek ve geleceğin yetenekli oyuncularını keşfetmek üzere yapılmaktadır. Karşımıza öyle rakamlarla geliniyor ki, hayretler içerisinde kalırsınız. Amatör futbol paraya dönüştü ve özünü kaybetti. Ama biz bunu kıracağız ve artık gençlere önem vereceğiz. Yani altyapıya dönüş yapacağız.”

EN BÜYÜK YATIRIM ALT YAPIYA

Defne 2013 Spor Kulüp Başkanı Oktay Küçükdüveyki, Hatay Süper Amatör Lig’de Bölgesel Amatör Ligi’ne (BAL) yükselme mücadelesi veren takımların en az 300 bin TL’yi gözden çıkarması gerektiğini hatırlatarak, şunları söyledi:

“Ben Defne 2013 Spor Kulüp Başkanı olarak bu parayı harcayacağıma, kendi öz kaynağıma, alt yapıya 3’te birini harcasam daha kârlıyım. Çünkü buraya yapacağınız yatırım hem Hatay futboluna hem de Türk futboluna kazanç sağlayacaktır. Üstelik gençleri kötü alışkanlıklardan koruyacak, sağlıklı spor yapmalarını sağlayacaksınız. Altyapınızda yetişen yetenekli gençlerle üst yapıda her yıl keyifli maçlar oynayacaksınız. O çocukların mutluluğu, sevincini görmek bizlere dünyaya bedeldir. Plan ve programımızı bu doğrultuda yaparak, bundan sonra tüm ağırlığımızı ve yatırımımızı alt yapıya yapacağız. BAL’a oynamak gibi bir lüksümüz olmayacaktır. Buraya harcanan paranın boşa gittiğine inanıyorum. Çünkü tek maçta kaybettiğiniz şampiyonluk, bütün emeklerinizi boşa götürüyor. Yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla görüşerek artık tek hedefimiz alt yapıya yatırım yapmak olacaktır.”

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube