‘En uzun yaşantı, en güzel kısa öyküyle anlatılır!’

GÜLŞAH DÖNMEZ

“14 Şubat Dünya Öykü Günü” kapsamında Kültür Kentleri Birliği Hatay Temsilciliği ve Defne Dursunlu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği iş birliği ile eğitimci-yazar Recep Yıldırım ile Söyleşi-Kitap İmza etkinliği gerçekleştirildi. Etkinlikte Dünya Öykü Günü üzerine yapılan konuşmanın ardından yazar Recep Yıldırım “En uzun yaşantı en güzel kısa öyküyle anlatılır.” ana temasıyla katılan konuklara bir demet öykü sundu.

Moderatörlüğünü Nebih Nafile’nin yaptığı “14 Şubat Dünya Öykü Günü” etkinliği 14 Şubat’ta Hatay’ın Defne ilçesinde DASYAD dernek binasında gerçekleşti. 2019 yılı için yazar Remzi Karabulut imzasıyla yayınlanan öykü bildirisini Dr.Muhsin Boz ve DASYAD Dernek Başkanı Edip Nurlu’nun paylaşımı ardından şair Mehmet Sani Serçemeli’ye ait “Hasretim Aydınlığa” kitabında yer alan Aşık Mahzuni Şerif şiirini şair Mahmut Çetin Zorba okudu.

Yazar Recep Yıldırım, emeği geçenlere teşekkür ederek söyleşi bitiminde bir öyküsünü okudu ve ardından kitaplarını imzaladı. Kalabalık bir topluluğun katıldığı Dünya Öykü Günü etkinliği sonunda şair Nebih Nafile: “İskenderun’dan gelip zihnimize öykü tadında bir ışık, dost sıcaklığında bir gül düşüren eğitimci-yazar Recep Yıldırım dostuma, Evimiz İskenderun Süpürge ile Ayna İskenderun Kültür Sanat Derneği Başkanı Mehmet Berkyürek Ağabeyime, mekanlarını paylaştığımız sevgili Edip Nurlu dostuma, Kültür Kentleri Birliği ve Dasyad iş birliği ile aramızda olan tüm dostlarımıza teşekkür ediyorum.” Dedi

Etkinlik sonunda DASYAD bünyesindeki çalışmalarla kadınlar Hatay satranç il birinciliği turnuvasına katılan Zeynep Ada Irmak, Nisa Nur Aybar, İlke Affaraoğlu, Seray Dinç, Beste Yaylalı Melis Açıkgöz adlı öğrencilere başarı belgesi verildi ve hatıra fotoğrafları çektirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube