Enflasyonla mücadeleye tüm firmalarımız katılmalı!

HABER MERKEZİ

Hatay Valisi Erdal Ata, ATSO tarafından düzenlenen müşterek meslek komitesi toplantısına katıldı. Vali Ata konuşmasında “Hatay, Suriye’de 2011 yılında başlayan krizden ülkemizde en çok etkilenen illerimizin başında geliyor. Bu sürecin bu kadar uzun sürmesi kimse tarafından beklenmiyordu. Doğru söylemek gerekirse bunun ne kadar süreceği de bilinmiyor. Hatay’ın ekonomisine genel olarak baktığımızda bir taraftan tarım ön plana çıkıyor. Amik ovası gibi Türkiye deki en önemli ova buradadır. Özellikle sulama sorunu olmayan tarlalarımızda katma değeri yüksek endüstriyel ürünler yetiştiriliyor. Karaçay Barajı, Reyhanlı Barajı inşaası ile Tahta Köprü Barajının yükseltilmesi çalışmasının tamamlanmasıyla sulanabilir arazilerin hemen hemen hepsi suya kavuşturulmuş olacaktır. Bu barajlarımız ilimizin ekonomisi açısından en önemli yatırımlardır. Tabii yapılacak iş barajların yapılması ile bitmiyor. Bir taraftan arazi toplulaştırma çalışmaları devam ediyor, diğer taraftan da su kaybının olmaması için kapalı sistem sulama kanalı çalışmaları devam ediyor” dedi

Vali Ata, “Bulunduğumuz platformlarda ilimiz ekonomisi açısından ve Suriye’de yaşanan bu krizden en çok etkilenen illere özel istihdam ve teşvik paketi uygulanması konusunu dile getirmekteyiz. Enflasyonla mücadele kapsamında başlatılan bu mücadeleye tüm firmalarımızın katılmasını istiyoruz. Ülke olarak geçirdiğimiz bu zor süreci hep birlikte atlatacağımıza inanıyorum” dedi.

Toplantının son bölümünde sektör temsilcilerinin sorularını cevaplandıran Vali Ata, iş insanlarımızdan kendilerine iletilen talepleri dinleyerek ilgili Bakanlıklar düzeyinde konuların titizlikle takipçisi olacaklarını sözlerine ekledi.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube