Erasmus kapsamında Litvanya’ya giden öğrenciler döndü

VEYSEL SAVAŞ

Erasmus+ projeleri kapsamında; 08-17 Ekim 2018 tarihleri arasında Litvanya’nın Trakai şehrinde gerçekleşen “Mindful(l)” isimli gençlik projesinin ortağı olan Belen ilçesinden 2 İngilizce Öğretmeni ve farklı bölümlerden 4 üniversite öğrencisinin oluşturduğu 6 kişilik proje ekibi ile katılım sağlanarak, program bitiminde ülkemize dönüş sağlandı.

Litvanya ülkesinde Innoved Derneği’nin ev sahipliğinde 6 farklı ülkeden (Türkiye, Litvanya, Hırvatistan, İspanya, Slovakya ve Polonya) 41 gencin katılımında düzenlenen proje çalışmalarında, ülkemizi temsil eden heyet, projenin amacına ulaşması için yaptıkları sunum ve çalıştaylarla eğitim süresince aktif katılım gösterdiler.

11 gün süren yoğun proje programı boyunca, katılımcıların hem bireysel, hem de çevresel farkındalıklarını artıracak etkinlikler ve çalıştaylar düzenlendi. Bu etkinliklerin dışında, farklı kültürlerden bireylerin birbirlerini tanımaları ve kültürler arası farkındalıklarını artırmaları amacıyla katılımcı ülkelerin kendi geleneklerini tanıttığı kültür gecesi düzenlendi.

Belen Kaymakamı Hayrettin Baskın; söz konusu projelere yapılan katılımlar ile değişik ülkelerin ve kültürlerin tanıtılması, farklı kültürlerin bir arada ülkelerini temsilinin sağlandığını belirterek, “Proje sonunda Türkiye’yi temsil eden 6 katılımcımızın Erasmus+ Gençlik Projesine katılımlarının sonucu olarak bütün Avrupa ülkelerinde geçerliliği olan ve bir yaygın eğitim belgesi olan Youthpass sertifikalarını alarak projeyi başarıyla tamamladılar, kendilerine teşekkür ederim” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube