Eryılmaz: Muhaliflerin çıkardığı yaygaradır!

ÖZKAN BAKKAYLI

Samandağ belediye Başkanlığına seçildiği günden bu yana tartışmalara sahne olan Refik Eryılmaz hakkında çıkarılan dedikoduların tamamen asılsız olduğun söyledi.

Özellikle de işçi hakları konusunda çıkarılan dedikodularla birlikte mağdur edildiğini öne süren Refik Eryılmaz, “Bakınız ben hiç kimseyi işinden çıkarmadım. Kanunlara aykırı bir tek uygulama varsa hesap vermeye hazırım. Kim mağdur olduğunu söylüyor ise basınla birlikte buyursun gelsin. Mesele muhalif birkaç kişinin kopardığı yaygaradır. Belediyede bankamatik memurları var. Yıllardır belediyeye gelmediği gibi maaş alanlar. Bu ve benzerlerine bir takım uygulamalarımız oldu. En doğal hakkımız. Ancak kimseyi işinden etmedik. Kendisi ayrılmak isteyenler oldu” ifadesinde bulundu.

DAHA AZ OY VEREN YERLERE DAHA ÇOK HİZMET

Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz, Hatay Büyükşehir Belediye başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ile ilgili de çok çarpıcı cümleler kurdu.

Gazeteci Ali Yolcu’ya HRT de konuşan Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz, “Başkan Savaş’ın şahsında uzlaşı var. Herkese eşit mesafede siyaset yapıyor. Meclisi toparlayıcı tavrı var. Alanda da aynısını yapıyor. Hatta çok daha az oy aldığı ilçelere çok daha fazla değer veriyor” dedi.

Ali Yolcu’nun ‘Bu yanıtınızı biraz daha açar mısınız, ne demek istediniz? Tepkimi gösteriyorsunuz yoksa ilçenize hizmet mi talep ediyorsunuz?’ demesi üzerine Eryılmaz şöyle devam etti: “Gerçekler ortada. Samandağ’dan yüzde 90 oy alan bir Belediye Başkanından söz ediyorsunuz. Ancak halk Samandağ’a hizmet yok, hizmet yapılmıyor diyor. Halk hizmete susamış. Bir dönem öncede yüzde 90 oy vermiştir. Üstelik BŞB Başkanı bizim partiden olmasına rağmen yeterli hizmeti göremiyoruz diyorlar. Halkın algısı bu.. Ben bunu demek istedim. Umarım ki bu dönem telafi edilir” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube