Erzin Öğretmen Evi yıkım için gün sayıyor

HABER MERKEZİ

İstanbul’da 8 katlı binanın yıkılması, Hatay’ın Erzin ilçesinde konaklama ve müdavimlerinin boş zamanlarını geçirdikleri, daha önce depreme dayanıksız bulunan Öğretmen evi binasının yıkımı işlemlerini hızlandırdı.

Erzin uzun yıllar tek konaklama yeri olarak hizmet veren, ilçede 28 yıldır müdavimlerinin buluşma merkezi olan Öğretmenler Evi birasının depreme dayanıksız bulunduğu gerekçesiyle daha önce yıkımına karar verilmişti. Uzun süredir yıkım kararı olan Öğretmenler evi binasının yıkım uygulaması ise hayata geçirilmeyi bekliyordu. İstanbul Maltepe’de bir binanın tamamen çökmesi, Erzin’de depreme dayanıksız ve yıkım kararı verilen Öğretmen evinin de yıkım işlemlerini hızlandırdı.

Öğretmen Evi Müdürü Erhan Kenanoğlu binanın daha önceden var olan yıkım kararının hızlı bir şekilde uygulamaya konulduğunu belirterek “10 gün gibi kısa süre sonra bina boşaltılacak, muhtemelen yıkım kararı gerçekleştirilecek. Biz de Cumhuriyet Mahallesinde yer alan eski Kütüphane binasının, Öğretmenler Evi’ne tahsis edilmesi üzerine hizmetimizi biz burada sürdüreceğiz” dedi.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube