Esas olan Hatayspor’dur!

Başkan Savaş, isimlerin takımın ve kulübün önüne geçmesinin doğru olmadığını belirtti..

ALİ ATASOY

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, HRT Akdeniz’de yayınlanan Spor Saati programının canlı yayın konuğu oldu.

Ömer Cihangir’in sunduğu, Metin Dingil’in soru ve yorumlarıyla renk kattığı programda şehrin spor gündemine dair önemli açıklamalarda bulunan Başkan Savaş, taraftarlardan gelen sorulara da yanıt verdi.

Programın ilk bölümünde 1. Lig’de zirvede yer alan ve şampiyonluğun en büyük favorisi olarak gösterilen Hatayspor konuşuldu.

BAŞARIYA AÇ BİR HOCA İLE YOLA DEVAM ETMEK İSTEDİK

İlhan Palut’un takımdan ayrılışı ile ilgili bilinmeyenleri bir kez daha anlatan Başkan Savaş, “İlhan hoca sezon başında takımı iyi hazırlayamadı. Birçok oyuncu ruhen ve bedenen iyi durumda değildi. Sezona kötü başladık. Hocamıza Barbosa ve Ouali’yi hazır tut dedik ancak yapmadı. Akhisar mağlubiyeti sonrası formsuz futbolcuların olduğunu kulüp yöneticilerine ilettim. Hoca ile konuşun dedim. Sonra Siirt’e kupada elendik. Eskişehir’i zar zor yendik. Baktık ki hocamızın gözü üst ligde biz de başarıya aç bir hoca ile yolumuza devam etmek istedik” dedi.

İlhan hocadan her zaman takımdaki tüm oyuncuların hazır olmasını istediğini ifade eden Başkan Savaş, “Caner’in de, Sadi’nin de diğer oyuncuların da hazır olmasını istedik. İlhan hocayı takımın başına ben getirdim. Şu anda Göztepe’de başarılı ve biz onun başarısıyla mutlu oluyoruz” diyerek tartışmalara son noktayı koydu.

BAYRAM TOYSAL’I BAŞARILI BULUYORUM

Esas olanın her zaman Hatayspor olduğunu bir kez daha yineleyen Başkan Savaş, isimlerin takımın ve kulübün önüne geçmesinin doğru olmadığını belirtti. Bayram Toysal’ı başarılı bulduğunu ifade eden Lütfü Savaş, “Hocamız geldi ve liderliği ele aldık. Şu anda da 6 puan farkla lideriz” dedi.

HATAYSPOR HERKESİ TAKIMI

Programın ilerleyen dakikalarında Hatayspor’un mali tablosu masaya yatırıldı. Takımın önemli bir borcunun bulunmadığını belirten Lütfü Savaş, “Takımımızın büyük bir borcu yok. Futbolcu ödemelerinde 2 ay geriden gidiyoruz ancak çocukların prim alacakları yok. Şampiyonluğa giden takıma sponsor bulmakta sıkıntı yaşıyoruz. Muhalefet partisi belediye başkanı olmam bu durumda etkili oluyor. Spor siyasetten farklıdır. Ben hiçbir zaman spor üzerinden siyaset yapmadım. Hatayspor herkesin takımı” diyerek bordo-beyaz renklere ve şehrine gönül veren herkesi Hatayspor’a destek olmaya davet etti.

Futbolcuların aldığı ücretlere de değinen Başkan Savaş, hem yeni transferlerin de hem de eski futbolcuların maaşlarında takım içi dengelerin gözetildiğini ifade etti.

BAŞKAN SAVAŞ TARAFTARA SESLENDİ

Lütfü Savaş, Hatayspor’un çok sayıda taraftar grubu olduğunu sözlerine ekledi. Bu taraftar gruplarının bir araya gelerek konfederasyon olmaları gerektiğini belirten Başkan Savaş, “Taraftar grupları birleşmeli. Taraftarlarımız tek vücut halinde hareket etmeli. Şehrin dört bir yanını bordo-beyaz bayraklarla donatmalı. Ayrılığın azabından birlikteliğin rahmetine kavuşmalılar” diyerek bordo-beyaz renklere gönül veren taraftara seslendi.

Eski milli futbolcu Gökhan Zan konusuna da açıklık getiren Lütfü Savaş, Gökhan Zan’ın kendisine sportif danışmanlık yaptığını ve Hatayspor’un gelecek sezon yapılanması için mesai harcadığını belirtti.

HATAYSPOR ŞAMPİYON OLACAK

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, programın sonunda Hataysporlu taraftarlara bir kez daha seslendi. Şampiyonluk yolunda tribünlerin hınca hınç dolması gerektiğini yineleyen Başkan Savaş, Hatayspor’un 53 yıllık özleme bu sene son vereceğini ve bordo-beyazlıların şampiyon olacağını ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube