Eski Antakya-İskenderun yolunun hali içler acısı!

GÜLŞAH DÖNMEZ

Antakya-İskenderun eski yolunun çukurlarla dolu olması, hem bölgede yaşayan vatandaşları hem de araç sürücülerini canından bezdirdi.

Çevre sakinleri, gazetemize yaptıkları şikayette, her yağış sonrası aynı sorunun yaşandığına dikkati çekerek, “Bu yol bir zamanlar tarihe tanıklık etmiş çok özel bir yol. Antakya-İskenderun eski yolu olarak biliniyor. Burasının korumaya alınması gerekirken, sahipsiz bir şekilde bırakıyoruz, Yaz toz-topraktan, kışında çamurdan geçemiyoruz” diye tepkilerini dile getirdiler.

Araç sürücüleri de aynı şekilde tepki göstererek, çukurlu yol nedeniyle güzergahtan geçerken, zig-zag çizdiklerini ve bazen de kazaların meydana geldiğini ileri sürdüler.

Çukurlar yüzünden araçlarının sürekli arızalandığını ve hasara yol açtığını belirten sürücüler, Antakya-İskenderun eski yolu olarak tarif edilen bölgenin çok ihmal edildiğini, yetkililerin gözleriyle görmeleri halinde kendilerine hak vereceklerini ileri sürdüler.

Büyükdalyan, Karaali ve Güzelburç güzergahı üzerindeki Antakya-İskenderun eski yolunda birçok çukurların bulunduğu ve her yağış sonrası çukurların daha da açıldığı ifade edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube