Eski Otogar böyle mi kalacak?

ALİ YOLCU

2006 yılında çevre yolu üzerinde ki yeni adresine taşınan Antakya Otogarı için aradan geçen 12 yıla rağmen hiçbir çalışma başlatmayan yetkili birimler vatandaşların tepkisini çekiyor. Şehir merkezinde sayılabilecek yerde bulunan Otogar için nasıl bir proje düşünüldüğünü sorgulayan vatandaşlar, daha önce açıklanan ancak bugüne kadar yaşama geçmeyen projenin de akıbetini sordular.

Şehir merkezinde kalan bu alanın içinde mutlaka otopark düşünülmesi gerektiğini aktaran vatandaşlar, “Antakya tıkandı kaldı. Artık adım atacak yer kalmadı. Bu alanda düşünülen ancak bugüne kadar yaşama geçmeyen proje içinde mutlaka otopark olmalıdır. Aksi halde bu bölge olduğu gibi yaşanmaz bir hal alır” dediler.

NASIL BİR PROJE?

Otogar taşınmazdan önce 2003 yılında gündeme düşen ve eski sanayi bölgesini de içine alan projeye göre içinde konferans salonlarının da yer alacağı 35 bin metrekare kapalı alana sahip Büyük Çarşı Projesinin 2008 yılında yaşama geçmesi bekleniyordu.

Eski Otogarı çevreleyen 50’ye yakın işyeri sahibine bilindiği üzere 2006 yılında tebligat gitmiş ve işyerlerini en kısa sürede boşaltmaları istenmişti. Ancak aradan 12 yıl gibi uzun bir süreye rağmen proje ile ilgili bir gelişme yaşanmadığını hatırlatan vatandaşlar, bugün için artık Hatay Büyükşehir Belediyesinin yetkisinde olan proje ile ilgili açıklama bekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube