Esnafın derdi yol!

ALİ YOLCU

Merkez ilçe Antakya başta olmak üzere diğer 15 ilçenin tamamında ki en büyük sorun olarak göze çarpan cadde ve sokakların bakımsızlığı tüm hızıyla sürüyor. Yaşanan bu sorumsuzluktan şikâyetçi olan vatandaşlar ise yaptıkları şikâyet ile baş başa kalıyor. Yollarda meydana gelen bozuklukların tüm ilçelere yayıldığını hatırlatan vatandaşlar, Belediye yönetimlerinin ne iş yaptığını sordu.

Şikâyetçiler arasına katılan esnaflar ise kendi iş alanlarında ki sorunları aktarmaktan bıktıklarını öne sürerek ilgili Belediyeler ateş püskürdü.

Şikâyetçi olanların başında gelen Antakya Küçük Sanayi Sitesinde ki esnaflara bu kez Haraparası mahallesinde faaliyet gösteren Oto Galericiler esnafı da katıldı.

YOLLAR DELİK DEŞİK!

Oto Galericiler sitesi olarak anılan alanda yer alan caddelerin delik deşik olduğuna dikkat çeken Oto Galerici esnafı, sorunu bugüne kadar defalarca kez hem Hatay Büyükşehir Belediyesine hem de Antakya Belediyesine ilettiklerini ancak her iki Belediye yönetiminin topu birbirlerine attıklarını söylediler.

Yollarının fotoğraflarda olduğu gibi kullanılamaz hale geldiğinin altını çizen esnaf, “Bizim derdimize kim çare olacaksa olsun artık. Biz şikâyet etmekten bıktık siz hizmet etmemekten bıkmadınız. Yarın seçimler yapılacak bunun faturasını her kim sorumlu ise öder” dediler.

Fotoğraflarda Haraparası Mahallesinde mevcut ve Oto Galericiler Sitesi olarak anılan alan ve alan içinde yer alan caddelerin perişan hali görülüyor.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube