Ev ödeviyle “dikili ağaçları” oldu

AA

Hatay’ın Payas ilçesinde Türkçe öğretmeni Esef İs, öğrencilerin kalbinde sevgi tohumu yeşertmek, yeteneklerini ortaya çıkarmak ve psikososyal gelişimlerine katkı sağlamak için proje ödevi olarak fidan diktiriyor.

Payas Fahrettin Altay Ortaokulunda görevli 12 yıllık öğretmen İs,  9 yıl önce başlattığı uygulamayla her yıl dersine yeni giren öğrencilere fidan dikme ödevi veriyor.

Böylece 352 fidanın toprakla buluşmasını sağlayan öğretmen, emekliliğine kadar öğrencilerine 2 bin fidan diktirmeyi hedefliyor.

Verilen ödevler sayesinde dikili ağaçları olan öğrenciler, fidanların verdiği ilk meyveleri de öğretmenleriyle paylaşmanın mutluluğunu yaşıyor.

Esef İs, AA muhabirine, öğrencilerine proje ödevi olarak farklı bir çalışma yaptırmayı istediğini belirtti.

Daha önceleri “kopyala yapıştır” ödevlerin çok gelmeye başladığını anlatan İs, “Sevgi tomurcuklarını çocukların kalbine ekmenin en güzel yolunun fidan dikmekten geçtiğini düşündüm. Böyle bir ödev çalışmasına başladım. 8 yıldır proje ödevi olarak fidan dikmeyi veriyorum. Şu ana kadar 352 fidan diktirdim, emekli olana kadar bu sayının 2 binin üzerine ulaşmasını hedefliyorum.” dedi.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube