Evli olmadığını kanıtlamaya çalışıyor!

Yaşamı boyunca hiç evlenmeyen 70 yaşındaki kadın Siham Reyhani 14 yaşından bu yana Suriyeli bir şahıs ile evli görünüyor. Bunun üzerine hukuk mücadelesi başlatan kadın, “Evli değilim, hiç evlenmedim” söylemiyle mağduriyetinin giderilmesini istiyor

GÜLŞAH DÖNMEZ

Dünyada dahi eşine ender rastlanan olay İskenderun’da yaşandı. 70 yaşındaki kadın Siham Reyhani Suriyeli bir şahısla 14 yaşından beri evli olduğunu 70 yaşında öğrendi.

Akıllara durgunluk veren olay 70 yaşındaki Siham Reyhani’nin geçtiğimiz aylarda yaşamını kaybeden Bağ-Kur emeklisi babasının maaşını talep etmesiyle ortaya çıktı.

Bekâr olduğu için yaşamını yitiren babasından kalma emekli maaşını talep eden Siham Reyhani yetkili birimlerin ‘Sen evlisin maaş alamazsın’ yanıtıyla karşılaştı.

Önce bunun bir şaka olduğunu düşünen Siham Reyhani durumu yetkililere aktarmaya çalıştı. Ancak bir türlü kendisinin evli olmadığı gibi hiç evlenmediğini anlatamadı. Siham Reyhani yasal yollardan hakkını arıyor ancak babasından kalan maaşını alamadığı için de ekonomik sıkıntı yaşıyor.

REYHANİ: BEN HİÇ EVLENMEDİM!

Konuya ilişkin görüşüne başvurduğumuz talihsiz kadın 70 yaşında ki Siham Reyhani şunları söyledi: “Babam öldükten sonra emekli maaşını alabilmek için müracaat ettim. Maaşımı bağladılar da. Birkaç ay aldıktan sonra maaşım kesildi. Neden kesildiğini öğrenmeye gittiğimde 14 yaşından bu yana Suriyeli biriyle evli olduğumu bu nedenle de maaşımı alamayacağımı söylediler. Ben de bugüne kadar nişan dâhil başımdan evlilik geçmediğini anlatmaya çalıştım. Ancak anlatamadım. Ciddi bir hata yapılmış. Yargı yoluna başvurdum ama an itibariyle oradan da bir netice alamadım. Aylardır evli olmadığımı kanıtlamaya çalışıyorum” dedi.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube