Favvar artık temiz!

HABER MERKEZİ

Samandağ Belediyesi Fen İşleri ekipleri tarafından Favvar’da dere temizliği çalışmaları gerçekleştiriliyor. Kötü koku ve görüntü kirliliğini ortadan kaldırmak amacıyla iş makineleri yardımıyla dere yataklarında temizlik çalışmalarını sürdüren Fen İşleri ekipleri, dere ıslahı ve temizlik çalışmalarını sürdürüyorlar. Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz, Samandağ’ın girişinde bulunan ve görüntü kirliliğine sebep olan derede yapılan temizlik çalışmalarını yerinde inceledi.

Başkan Eryılmaz yaptığı açıklamada; “Şu anda Samandağ’ın girişinde Favvar Çayı dediğimiz derede yapılan çalışmayı incelemek üzere burada hazır bulunuyoruz. Yıllardır burada bir temizlik çalışması yapılmamış. Hem moloz hem de topraktan dolayı köprü adeta tıkanmış durumda. Burada bizim sorumluluğumuz olmamasına rağmen, Devlet Su İşlerinin burayı temizlemesi gerekirken maalesef bu konuda gerekli çalışmalar yapılamadı. Biz de bununla ilgili elimizi taşın altına koyduk. Burada, Samandağ’ın girişinde bir peyzaj çalışması yapmak istiyoruz. Samandağ’ın girişini düzeltmek, güzelleştirmek istiyoruz. “ dedi.

Yapılan çalışmalar hakkında da bilgi veren Başkan Eryılmaz; “Çalışmalarımıza önce derenin içini temizleyerek başlayacağız. Şu anda yapılan çalışmaları yerinde incelemek üzere buraya geldik. Bu çalışmaları en kısa sürede bitireceğiz. Yıllardır gittiğimiz her yerde eleştiri aldığımız Samandağ’ın girişi ile ilgili bu manzarayı ortadan kaldırıp Samandağ’a yakışır bir giriş oluşturmak istiyoruz. Ağaçlandırmasıyla, parkıyla, istinat duvarlarıyla bir ıslah çalışması yapmak suretiyle Samandağ’ın girişini düzelteceğiz ve gerçekten de turizm ilçesi olan Samandağ’a yakışır bir giriş yaratmak istiyoruz. Köprüdeki demirleri de çıkartacağız ve köprünün etrafını da düzenleyerek güzel bir peyzaj çalışması ile Samandağ’ın girişini vatandaşlarımızın özlemini çektiği bir hale getireceğiz. Şimdiden Samandağ halkımıza hayırlı uğurlu olsun diyorum”  ifadelerine yer verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube