Fotoğraf ustasından ‘fotoğraf sergisi’

ÖZKAN BAKKAYLI

Hatay Fotoğraf Sanatçıları Derneği Başkanı Can Sautoğlu’nun uzun yıllardan bu yana Antakya Rum Ortodoks Kilisesinde gerçekleşen bayramlarda çektiği fotoğraflardan oluşan “Bayramlarda Bir Başkadır Antakya” adlı kişisel sergisi yoğun katılım ile gerçekleşti. Antakya Rum Ortodoks Kilisesi bahçesinde gerçekleşen ve Fotoğrafların satılmasından elde edilen tüm gelirin Lösemili Çocuklar Vakfına bağışlanacağı fotoğraf sergisine Antakya Kaymakamı Orhan Mardinli, Antakya Rum Ortodoks Kilisesi Vakfı Başkanı Fadi Hurigil, Antakya Musevi Cemaati Başkanı Şaul Cenudioğlu, İl kültür ve turizm müdürü Hüsnü Işıkgör, Antakya Rum Ortodoks Kilisesi Ruhani Liderleri Dimitri Doğum ve Jan Dellüler, Katolik Kilisesi Papazı Domenico Bertogli, Hatay Fotoğraf Sanatçıları Derneği yönetim kurulu ve üyeler, Antakya Rum Ortodoks Kilisesi Vakfı Mütevelli Heyeti ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılış kurdalesi kesimi öncesinde Hatay Fotoğraf Sanatçıları Derneği Başkanı Can Sautoğlu protokol üyelerini ve konukları selamlayarak başladığı konuşmasında: “Her sene bugünlere diyerek evlerimizden büyük bir heyecan ile yola çıkarak geldiğimiz tarihi Antakya kilisesinde kutladığımız bayramlarda; yılların kazandırmış olduğu tecrübe ve çalışmalar sonucunda sizlerin huzuruna “Bayramlarda Bir Başkadır Antakya” adlı kişisel sergim ile çıkmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyorum. Bu sergiyi yapmamın amacı; bu kadim şehirde yaşanan ve teneffüs edilen havayı, farkındalığı siz değerli dostlarla paylaşmaktır. Sağlıkla, huzurla, mutlulukla, bolluk ve bereketle gerçekleştirdiğimiz bayramlarımızı bir de benim gözümden bakmak ve o günkü heyecanı tatmak üzere bugün buraya gelerek beni onurlandırdığınızı belirtmek isterim. Bu sebeple her birinize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum. bu değerli sergimi sizlerin huzuruna çıkarmam da bana her daim destek olan ve editörlük yapan Antakya Rum Ortodoks Kilisesi Vakfı Başkanı Fadi Hurigil’e, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin’e, Konak Restaurant’ta, HASGAZ A.Ş’ye ve Fırıncı Bala’ya şükranlarımı sunarak hepinize tekrardan hoşgeldiniz diyerek  iyi seyirler diliyorum.” dedi.

Hatay Fotoğraf Sanatçıları Derneği Başkanı Can Sautoğlu’nun çalışmalarını uzun zamandan bu yana takip ettiğini ve birbirinden güzel fotoğraflarını ilgi ile izlediğini ifade eden Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin, Geliri Lösemili Çocuklar Vakfına verilecek olan sergiden fotoğraf alarak da katkı sağlayacağını vurgulayarak birbirinden güzel fotoğraflardan oluşan sergisinden dolayı Sautoğlu’nu kutladı. Başkan Çinçin ayrıca Sergide yer alan fotoğraflardan oluşan bir kitap yaptıracaklarının bilgisini de verdi.

“Bayramlarda Bir Başkadır Antakya” fotoğraf sergisinin açılış kurdalesini protokol üyeleri ile birlikte yapan Hatay Fotoğraf Sanatçıları Derneği Başkanı Can Sautoğlu, sergide yer alan fotoğrafları konuklarına gezdirerek bilgilendirmeler yaptı.

Konukların yoğun ilgisi altında izlenen fotoğraf sergisi iki gün Antakya Rum Ortodoks Kilisesi bahçesinde devam ederken fotoğrafların tamamının satıldığı bilgisi verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube