Gadir-Hum Konferansının 21.cisi düzenleniyor!

BÜLENT KAVUK

Gadir-Hum Bayramı bu hafta Pazar günü yerli yabancı birçok konuşmacının katılımıyla gerçekleştirilecek. Sunuculuğunu Gazetemiz Yazarı Ali Yolcu’nun üstleneceği Gadir Hum etkinliğine katılım gösterecek konuşmacılar arasında dünyaca tanınmış din âlimleri de bulunuyor. Bu sene Antakya Anomen Otel de gerçekleştirilmesi beklenen Gadir Hum Bayramı ve kardeşlik Konferansının 18 Ağustos Pazar günü saat 19.30’dan itibaren start alması bekleniyor.

DİN ADAMLARI KONUŞMALAR YAPACAK

Suriye’den Muhammed Rıda Hatem, İran’dan Dr. Seyyit Şahabettin Hüseyni, Azerbeycan’dan Rıza Igıdoğlu, Lübnan’dan Seyyit Sadık Musevi gibi isimlerin yanı sıra  Alevi İnanç Birliği Vakıf Başkanı Faruk Ali Yıldırım’ın da konuşmacı olarak katılacağı konferanz için ENDAV Başkanı Şeyh Ali Yeral kısa bir açıklama yaptı.

Yeral açıklamasında, “Büyük Bir Onur ve Gururla Gerçekleştireceğimiz 21. U. Arası; “Hz. Ali – Gadir Hum Bayramı & Kardeşlik” Konferansımıza Kadın – Erkek, Alevi – Şii – Bektaşi – Sünni, Müslüman – Hıristiyan – Yahudi, Türk – Arap – Kürt, Kısaca Barış ve Kardeşlikten Yana Herkes Davetlidir. Mübarek Gadir Hum Bayramının 1430. Yıl Dönümünde İmam Ali Efendimize Biat Tazeleyeceğimiz ve Toplumsal Kucaklaşmamızı Pekiştireceğimiz, Pazar Günü Saat: 19.30’da Antakya / Anemon Oteldeki Büyük Etkinlikte Buluşmak dileği ile” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube