Garaj değil mezarlık!

ALİ YOLCU

Vatandaşların vergi ve diğer borçlarından kaynaklı olarak haciz edilen motorlu araçlar Antakya’da mevcut yediemin garajlarında çürüyor.

Aralarında motosikletlerinde bulunduğu araçlar sahipleri tarafından alınmayınca belli bir süre sonra çürüyor ve söz konusu durum milyonlarca lira ederinde zarara neden oluyor.

Milli servetin böyle heba edildiğini belirten vatandaşlar, devlet tarafından el konulan bu araçların belli bir süreden sonra ihaleye çıkarılması gerektiğini ve bununla ilgilenecek bir komisyonun kurulmasını istedi.

Vatandaşlar, “Borçları nedeniyle haciz edilen araçlar garajlara konuluyor. Garajlara konulan araçlar eğer sahipleri tarafından yükümlülükleri yerine getirilmezse geri verilmiyor. Sahipleri de araçları almayınca çürümeye terk ediliyor” dediler.

YOK, PAHASINA SATILIYORLAR!

Normal şartlar içinde sahipleri tarafından alınmayan araçları için 3 ay da bir ihaleye çıkıldığı ve araçların borçlarına karşılık olarak satıldığı öne sürüldü.

Ancak bu işlemin Hatay’da bazen aksadığını söyleyen vatandaşlar, yaşanan bu gecikmelerden ötürü araçların çürüdüğünü iddia ettiler.

İhaleye çıkılmayan ve hurdaya dönen araçların Makine Kimyaya gönderildiğini aktaran vatandaşlar, “Maddi değeri çok yüksek araçların böylelikle yok pahasına gittiğini hatırlattılar.

Yediemin garajlarının motorlu araç mezarlığına döndüğünü belirten vatandaşlar bu konuda yetkili birimlerin daha hassas bir politika izleyerek milli servetin heba edilmesinin önüne geçilmesi gerektiğini söylediler.

Fotoğraflarda Antakya ve Samandağ ilçelerinde faaliyet gösteren iki farklı yediemin garajlarından manzaralar görülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube