Geleceğin Doktorları Tüp Bebek Merkezi’nde

GÜLŞAH DÖNMEZ

Bölgemizde vermiş olduğu başarılı eğitim ve öğretimin yanında sosyal sorumluluk projeleri ve 16. Uluslararası ODTÜ Robot Günlerinde öğrencilerinin elde ettiği başarılar ile tüm dikkatleri üzerinde toplayan Özel Pusula Akademi Lisesi’nin doktor olmayı hedefleyen öğrencileri Mozaik Tüp Bebek merkezini ziyaret ettiler.

Geçtiğimiz aylarda Özel Pusula Akademi Lisesi’ne konuk olan Kadın Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Koray Altunay’ı başarılara imza attığı Tüp Bebek Merkezinde ziyaret eden öğrenciler almış oldukları bilgileri uygulamalı olarak görme imkanını buldular.

Yoğun katılım ile gerçekleşen programa öğrenciler ile birlikte Pusula Akademi kurucusu Sevar Şahutoğlu, Müdür Yardımcısı Yaşar Akkaya ve Edebiyat ögretmeni Mahmut Onur Eray katıldı.

Kadın Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Koray Altunay yaptığı açıklamasında, “Doktor olma yolunun uzun ve engebeli bir yol olduğunu, bu mesleği seçmek isteyenlerin azimli, istekli, ve güçlü olmaları gerektiğini anlattı.  ‘Hazırlık sınıfı hariç 6 yıllık bir fakülte süreci var, daha sonra mecburi hizmet ve ardından binlerce doktorun katıldığı bir sınavda başarı elde etmeye çalışıp uzmanlık eğitimine hak kazanma ve 4-5 yıllık bir uzmanlık eğitimi süreci ve ardından tekrar mecburi hizmet. Yani bu işi aş için değil aşk yapacaksanız seçin, bu aşk da meslek aşkı, herkes sıcak yatağında yatarken sizin gece gündüz demeden hastalarınızın iyi olması için çalışmanız gerekecek. Bunu severek yapacaksınız ki hastalarınız mutlu ve iyi olsun.

Ben başa dönsem her türlü zorluğuna rağmen yine bu kutsal mesleği seçerdim’ dedi. Tüp Bebek İle ilgili sorular üzerine: ‘Tüp bebek mesleğimizin en keyifli uğraşlarından biri, uzmanlık eğitimi üzerine Tüp Bebekle ilgili bir eğitim ve sertifikasyon süreci var. Büyük uğraşlar gerekiyor, çok zorlu ve yorucu bir süreçten sonra Hatay’ımıza bu merkezi kazandırdık. Burası için bir ilkti ve çok başarılı işlere imza attık, sizlere de tavsiyem şudur şehrimizde eksik olan ne varsa onu tespit edin ve o doğrultuda en iyi olun ve lütfen tekrar memleketinize dönün ve buraya hizmet edin. Şehrimizi kalkındırmak en önemli görevimizdir.”  dedi.

Geçtiğimiz günlerde Türkiye’de birçok tüp bebek merkezini ziyaret ederek olumlu sonuç alamayan bir aileyi hayallerine kavuşturarak büyük bir başarıya imza atmış olan Mozaik Tüp Bebek Merkezinin başarılı doktoru Kadın Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Koray Altunay ile öğrencilerini buluşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Pusula Akademi kurucusu Sevar Şahutoğlu, oldukça faydalı olacağına inandığı bilgilendirmeler için Op. Dr. Koray Altunay’a teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Programın finalinde Özel Pusula Akademi Lisesi öğrencilerine tüp bebek merkezini dolaştırarak yaptıkları uygulamalar hakkında bilgiler veren Kadın Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Koray Altunay aynı zamanda öğrencilerden gelen soruları da cevaplandırdı. Program toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube