Geleceğin teknolojileri Yapay Zekâ ile şekillenecek

GÜLŞAH DÖNMEZ

Teknoversite vizyonuna uygun olarak İSTE’de yapılan “Endüstri 4.0’ a doğru Uluslararası Yapay Zekâ Konferansı” (International Conference on Artificial Intelligence towards Industry 4.0); yapay zekâ ve Endüstri 4.0 alanında çalışan bilim insanları ile öğrencileri ve iş dünyasının temsilcilerini buluşturdu.

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Konferans Salonu’nda  düzenlenen “Endüstri 4.0’ a doğru Uluslararası Yapay Zekâ Konferansı” (ICAII 4.0 – International Conference on Artificial Intelligence towards Industry 4.0) tüm kesimlerden büyük ilgi gördü. Kilis 7 Aralık Üniversitesi (KİYÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Doğan KARACOŞKUN ve beraberindeki heyet ile, Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) öğrencileri de Konferansa katılmak üzere İskenderun’a geldiler. Konferans’ın sunucu asistanlığını İSTE’nin insansı robotu ROBİSTE yaptı. Daha sonra, İSTE Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı öğretim elemanları Dr. Şehrinaz GÜNDÜZ, Buğra ÇANKIR, Eren KAYSAR ile öğrencilerinden oluşan grup mini bir konser verdi.

Endüstri 4.0’ a doğru Uluslararası Yapay Zekâ Konferansı’nda; üniversiteler ve iş dünyasından gelen uzman katılımcıların Yapay Zeka ve Endüstri 4.0 alanında yaptıkları çalışmalar yer aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube