Gençler beklentilerini siyasilere iletti!

HABER MERKEZİ

Defne Belediyesi ev sahipliğinde; Hevesli İnsan Bilim Atölyeleri (HİBA) ve Hatay Akademik Meslek Odaları Koordinasyon Kurulu (HAMOK) işbirliği ile düzenlenen “Yerel Yönetim ve Gençlik 2” adlı forumu düzenlendi.

Mediatörlüğü HİBA’lı gençler tarafından yürütülen forum Akdeniz Defne Evi’nde gerçekleşti. Forumda gençlerin yerel yönetimlerdeki yeri ve beklentileri tartışıldı. Yerel Yönetim ve Gençlik 2 forumuna; Defne Belediyesi yetkilileri, DSP Defne Belediye Başkan Adayı Mehmet Güzelyurt, AKP Defne Belediye Başkanı Adayı Ferit Oflazoğlu, CHP ve DSP İl ve İlçe Başkanları, Hatay Mimarlar Odası Başkanı Mustafa Özçelik, Defne Belediyesi Meclis Üyeleri Adayları, HİBA’lı gençler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Defne ilçesinde Bilim, Sanat, Felsefe gibi konularda gençlerin kendilerini nasıl ifade edebilecekleri nasıl programlanması gerektiği, eksikliklerin nasıl giderileceği ile ilgili konular masaya yatırıldı.

Forumun 2. oturumunda mevcut adaylara ve meclis üyesi adaylarına 2019 yerel seçimlerini kazanmaları durumunda,  gençlere yönelik ne gibi projeleri olduğunu anlatma fırsatı vererek, yapılacak çalışmalar hakkında bilgi alıp sorular sordular.

Geçtiğimiz günlerde 2’cisi düzenlenen Yerel Yönetim ve Gençlik adlı forumun önümüzdeki günlerde 3’cü oturumunun planlanabileceğini bildiren HİBA’lı gençler, kendilerini ifade etme olanağı sundukları için HAMOK ve Defne Belediyesi yetkililerine teşekkürlerini ilettiler.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube