Gençlik artık sorguluyor!

Defne Belediyesi evsahipliğinde düzenlenen ‘Yerel yönetim ve gençlik forumu’ etkinliğinde konuşan Başkan Yaman, gençlerin hayata bakış açılarını değerlendirdi;

GÜLŞAH DÖNMEZ

Defne Belediyesi; Hatay Akademik Meslek Odaları Koordinasyon Kurulu (HAMOK) ve Hevesli İnsan Bilim Atölyeleri (HİBA) işbirliği ile düzenlenen “Yerel Yönetim ve Gençlik” adlı foruma ev sahipliği yaptı.

Akdeniz Defne Evi’nde gerçekleşen foruma Defne Belediye Başkanı Op.Dr. İbrahim Yaman, HAMOK Oda Başkanları, HAMOK Dönem Sözcüsü Nebil Seyfettin, STK Temsilcileri, Defne Belediye Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri, HİBA’lı gençler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Defne’de Genç Olmaktan, Bilim Sanata; Gençlerin Yerel Yönetime Katılım ve Beklentilerinden, İnsan Merkezli Sosyal Belediyeciliğe kadar çeşitli konularda söyleşinin gerçekleştiği foruma ev sahipliği yapmaktan ötürü mutlu olduklarını ifade eden Başkan Yaman; etkinlikte emeği geçen HAMOK Ailesi ve HİBA’lı gençlere gönülden teşekkür ettiğini dile getirdi.

YAMAN: SORGULAYAN BİR GENÇLİK YETİŞİYOR OLMASINDAN ÖTÜRÜ GURURLUYUM

Defne Belediyesi destekleriyle, Defne Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nce hayata geçirilen; standartların dışına çıkılarak öğrencilerin hayata bakış açılarını, ideallerini ve hedeflerini tayin etmeleri konusunda gençlere yol göstermeyi amaçlayan HİBA’nın gerçekleştirdiği nitelikli çalışmaları takdir ettiğini belirten Yaman:

“Araştıran, sorgulayan bir gençlik yetişiyor olmasından ötürü gururluyuz.

Gençlerin yerel yönetim sorunlarını tartışabildiği; çözüm üretip, bilimsel projeler ile öznesi genç olan bir belediyenin nasıl inşa edilebileceği hakkında fikir yorduğu böylesi söyleşilerle geleceğimizin gençlerimiz olduğunu bir kez daha pekiştiriyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube