Geri dönüşüme duyarlı olanlar ödüllendirildi!

GÜLŞAH DÖNMEZ

Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’in öncülüğünde Samandağ Belediyesi ekipleri tarafından gerçekleştirilen geri dönüşüm çalışmaları her geçen gün halkın nezdinde daha fazla değer görüp vatandaşların bu çalışmalara duyarlılıkları her geçen gün artıyor.

Samandağ Belediyesi tarafından gerçekleştirilen geri dönüşüm çalışmalarından Atık Pil ve Atık Yağ Toplama kampanyaları ile ilgili en çok atık pil ve yağ toplayan Kuşalanı Anadolu Lisesi, Sıdıka Bedia Kara İlkokulu ve Zeynel Abidin Cilli Ortaokuluna topladıkları atık yağ ve atık pil karşılığında ödüller verildi. Ödüller, Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Meltem Ahras Nural ve Samandağ Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Suat Berber tarafından okul yöneticilerine teslim edildi.

Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Meltem Ahras Nural tarafından yapılan açıklamada; “ 2017-2018 eğitim-öğretim yılında Atık Pil Toplama kampanyasında Hatay birinciliğini elde eden Kuşalanı Anadolu Lisesine 1 adet tam teşekküllü tenis masası ile 2 adet Basketbol topu verildi. İlçemizde okullar arası bitkisel atık yağ ve atık pil toplama kampanyasında ikinciliği alan Sıdıka Bedia Kara İlkokuluna skor panosu ile birlikte 9 adet satranç takımı verildi. Geri dönüşümde çevreye karşı duyarlılık göstererek Atık Pil Toplayan ve üçüncülüğü alan Zeynel Abidin Cilli Ortaokuluna 5 adet satranç takımı ile 5 adet futbol ve voleybol topları verildi. Ödüller, Müdürlüğümüz ve Belediye Başkan Yardımcısı Meltem Ahras Nural tarafından öğrencileri adına okul yöneticileri teslim aldı. Çevreye karşı daha duyarlı bir toplum haline gelmemizi sağlamak için çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Okul öğrencileri, yöneticileri ve velilere göstermiş oldukları duyarlılıktan dolayı teşekkür ederiz.” ifadelerine yer verdi.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube