Göreve gelirsek, belediyede engellilerle ilgili bir birim oluşturacağız

VEYSEL SAVAŞ
CHP Defne Belediye Başkan aday adayı Bedir Yolcu, ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ nedeniyle bir açıklama yaparak, toplumumuzun önemli bir parçasını oluşturan engellilere, her kesiminin sahip çıkması, onların topluma kazandırılmaları ve kimseye muhtaç olmadan üretken duruma gelmeleri için gereken çalışmaların yapılması gerektiğini söyledi.
Bedir Yolcu, gazetemiz muhabirine yaptığı açıklamada, şunları söyledi:
“Sosyal devletin amaçlarından birisi; engellilerin eğitim, sağlık, spor, kültür, istihdam ve rehabilitasyon gibi yaşamsal hizmetlerden yararlanmaları, temel haklarını etkin bir şekilde kullanmalarını sağlamaktır. Engellilerimizin hayata engelsiz bir şekilde katılımlarının sağlanması ve yaşam standartlarının yükseltilmesi için toplum olarak, birey olarak, kurum ve kuruluşlar olarak hepimize ayrı ayrı görev ve sorumluluklar düşmektedir.”
Göreve gelmeleri halinde projeleri aralarında engellilerin yaşam koşullarını iyileştirecek hizmetlerinde var olduğuna dikkati çeken Yolcu şöyle devam etti:
“Her şeyden evvel kaldırımları ve durakları engellilere uygun hale getireceğiz.
Ağır engelli olan kişilere hastaneye gitmelerini sağlayacak ve 24 saat hizmet verecek ambulans aracı bulunduracağız. Engelli olup da maddi imkanları kısıtlı olanların çocuklarına eğitim için maddi destek sağlayacağız. Engelli olan vatandaşlara sosyal etkinlikler düzenleyerek, bu düzenlemelerden engellileri ücretsiz faydalandıracağız. Belediye de engellilerle ilgili bir birim oluşturarak engellilerin sorunlarını engellinin dilinden dinleyeceğiz. Engellileri sadece seçimde değil, her zaman arayıp soracağız. Göreve gelmemiz halinde maddi ve manevi katkılarımız periyodik olarak sürdüreceğimizin sözünü veriyoruz.”

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube