Görevini yapan personel endişe etmesin!

31 Mart günü halkın teveccüh gösterip kendisini Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı görevine layık görmesi halinde yapacağı çalışmaları anlatan İbrahim Güler, bir soru üzerine kendisinin ve yönetiminin Belediyede çalışan hiçbir personelle ilgili ön yargıları bulunmadığını aktardı..

 METİN DİNGİL

Cumhur ittifakının AK Partili Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı iş adamı İbrahim Güler HRT de Ali Yolcu’nun sorularını yanıtladı.

31 Mart günü halkın teveccüh gösterip kendisini Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı görevine layık görmesi halinde yapacağı çalışmaları anlatan İbrahim Güler, bir soru üzerine kendisinin ve yönetiminin Belediyede çalışan hiçbir personelle ilgili ön yargıları bulunmadığını aktardı.

Ali Yolcu’nun belediye personeli arasında bu alanda yaşanan rahatsızlığa dikkat çekmesi üzerine konuşan Cumhur ittifakının AK Parti adayı İbrahim Güler, “Görevini layıkıyla yapan hiç kimsenin endişe etmesine gerek yok. Doğru, dürüst ve görevini ihmal etmeden yapan kim olursa olsun başımızın tacıdır. Ancak bunu beceremeyenler var. Bankamatik memuru gibi çalışanlar var. Onlarla ilgili elbette yaptırımlarımız olacaktır” dedi.

Güler konu ile ilgili düşüncelerini şöyle sürdürdü: “Emeğe ve emekçiye sevgim de, saygımda var. Bende emekçiyim. Ancak herkes layıkıyla görevini yapacak. İşini doğru ve dürüst yürüten hiçbir personel ile işimiz olmaz. Aksi olursa yasal prosedürleri uygularım. Çalışmak isteyen buyurur çalışır. Değilse kendisine güle güle deriz” dedi.

İbrahim Güler; Belediye üst yönetim kadrosunda ise değişikliklere gideceği sinyalini verdi. Konuya ilişkin bir başka soru da “Üst kadro dediğimiz kritik noktalarda elbette kendi kadromla çalışacağım. Bazı isimleri değiştireceğiz. Bu her belediye yönetiminde böyledir ve doğaldır” dedi.

KENT MEYDANI VE ASİ

Program akışı içinde Başkan seçilmesi halinde Hatay’da yaşama geçireceği projelerle ilgili de konuşan Güler şöyle devam etti: “Şehrin sosyal ve kültürel ihtiyaçlarına cevap verecek kapalı alan sunan proje, 72 bin m2′ lik açık alanı da beraberinde sunuyor. Bu alanda konserden, festivale kadar pek çok aktivite gerçekleştirebilecek. 45 bin metrekarelik otopark kapasitesi ile şimdiki stat alanının olduğu noktada sıkışan trafiğe, kavşak çözümü ve battı çıktı ile kent trafiğine de ayrıca bir katkı sunacak proje 122 milyon TL’ye mal olacak” dedi.

Asi Nehrine ayrıca önem verdiklerini aktaran ve bu konuda yürüttükleri çalışmaları da anlatan İbrahim Güler: “Alt yapı eksikliğinden dolayı, Asi Nehri hak ettiği yerde değil. Asi pek çok noktasından kanalizasyon sızıntılarına maruz kalıyor. Bu yüzden biz önce alt yapı diyoruz. Biz asi nehri projemize 1 yıllık acil eylem planı çerçevesinde ortaya koyacağımız alt yapı yatırımlarından hemen sonra başlayacağız ve 8 ay da yapımını tamamlayacağız.” Dedi.

İbrahim Güler ayrıca Vakıflar İşhanı’nın yeri ile Antakya Otelinin seki yerinin şehre mutlaka yeşil alan olarak kazandırılacağını sözlerine ekledi.

Hatay’a vizyon katacak 15 ilçenin ihtiyaçlarını da düşünerek hazırlanan yüzden fazla projelerden dikkat çeken başlıklar şunlar: Engelsiz Hayat Engelsiz Hatay, Uluslararası Hatay Ödülleri, Türkiye’nin En Büyük Kitap Fuarı, Sosyal Yardım Marketleri, Kent Hayvanları için Mutlu Yuvalar ve Kent Hayvanları Beslenme Üniteleri, Muhtarlara Hatay Konakları, Samandağ Halk Plajı ve Sahil Balıkçı Barınağı, Millet bahçeleri, İskenderun Otogar Projesi şeklinde devam etti.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube