Günde ortalama 500 poliklinik

ALİ YOLCU

Mustafa Kemal Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nizami Duran göreve başladıkları bundan 4 yıl öncesine göre Diş Hekimliği Fakültesinin her alanda büyük gelişme gösterdiğini söyledi.

MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya’nın verdiği destekle birlikte Üniversite Fakültesinin gerek tedavi de gerekse eğitim de Türkiye’de sayılı üniversiteler arasına girdiğini kaydeden Prof. Dr. Duran, eğitim alanında Türkiye’de mevcut üniversiteler arasında 20. sırada olduklarını söyledi.

Prof. Dr. Duran, MKÜ Diş Hekimliği Fakültesinin 70 Ünite hasta koltuğuyla günde ortalama olarak 500 hastaya bakıldığını ve bu hastalara birinci sınıf sağlık hizmeti verildiğini aktardı.

KİMSENİN İL DIŞINA GİTMESİNE GEREK KALMADI

MKÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nizami Duran, yürütülen hizmetler ve hizmetlerin kalitesi yanı sıra her geçen gün genişleyen yelpazesiyle birlikte artık Hatay’dan hiçbir hastanın hiçbir gerekçe ile il dışında ki hastanelere gitmesine gerek kalmadığını özellikle hatırlatarak şunları söyledi: “Her türlü hastalığı veya operasyonu burada deneyimli ve kendi dallarında isim yapmış mesai arkadaşlarımızla yapabiliyoruz.. Doktor sayımızı 4 yıl içinde 33’ten 45’e çıkardık. 4 yıl önce aylık cirosu 40 bin lira olan bütçemizi 700 bin liraya çıkardık. Önemlisi ise bir mesai günü içinde 500 poliklinik yapabiliyoruz. Fiziki koşullarımızda küçük sorunlarımız var ancak halen inşaatı devam eden yeni binamızın hizmete girmesiyle birlikte bu sorunda ortadan kalkacaktır” dedi.

İnşaatı süren yeni binanın 22 bin 500 metrekare gibi geniş bir alan üzerine kurulduğunu ayrıca hatırlatan Mustafa Kemal Üniversitesi Dekanı Prof. Dr. Nizami Duran, tedavi konusunda tüm Hataylıların fakültenin geniş imkânlarından faydalanmasını ve il dışına gitmelerine gerek kalmadığını tekrarladı.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube