Güneşli havanın tadını çıkardılar!

BÜLENT KAVUK

Uzun süren yağışlı hava sonrası hafta sonu güneş açınca vatandaşlar kendilerini park ve bahçelere atarak hem güneşlenme hem de dinleme şansı buldular. Kent merkezi başta olmak üzere çevre yerleşim birimlerinde mevcut oturma banklarını adeta işgal eden vatandaşlar, uzun süren yağışlı havadan sonra gelen güneşli havanın tadını çıkardılar.

Cumartesi ve Pazar gününü tamamen güneşli bir havada geçiren Antakya ve Defne ilçelerini Çarşamba’dan itibaren bir kez daha yağışlı hava dalgası bekliyor. Yağışlı havanın hafta sonuna kadar süreceğini bildiren Meteoroloji yetkilileri şubat ayında da yağışlı havanının aralıklarla süreceğine işaret ettiler. Bahar mevsimine adım adım gittiğimiz bugünlerde güneşli havanın avantajını iyi kullanmak isteyen vatandaşlar ise yağışlı bir kış mevsimi geçirildiğini hatırlatarak içme suyuna dikkat çektiler.

Vatandaşlar, “Bu yıl hem Sonbaharda hem de Kış mevsiminde Hatay iyi yağış aldı. Bu yaz mevsimini su bakımından iyi geçireceğiz diye tahmin ediyoruz. Hatay Büyükşehir Belediyesi yetkilileri geride kalan yaz mevsimlerin de yaşanan susuzluğun bu yıl yaşanmasını beklemiyoruz” dediler.

Fotoğraflarda Antakya kent merkezinde mevcut bir yeşil alanda güneşli havanın tadını çıkaran vatandaşlar görülüyor.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube