Gürcü: Sağlık çalışanlarının ilave ek ödemeleri verilmedi!

ALİ ATASOY

Sağlık Sen İskenderun Şube Başkanı Doktor Tayyar Gürcü, Pandemiyle mücadele kapsamındaki sağlık çalışanlarına, üçer aylık sürelerle yapılan ilave ek ödeme uygulamasında sorunlar yaşandığını açıkladı.

Sağlık Sen İskenderun Şube Başkanı Doktor Tayyar Gürcü hayat kurtarmak için canlarını ortaya koyan sağlık çalışanlarına, günü kurtarma amaçlı yaklaşım sergilemek, çok büyük haksızlık, saygısızlık olduğunu sorunlarının çözülmesi gerektiğini belirtti.

Gürcü, sorunların en başında ödemelerin zamanında yapılmaması geldiğinin altını çizerek şunları söyledi: “Nitekim yeni yılın ilk haftasını geride bırakacak olmamıza rağmen Kasım ayı ilave ek ödemeleri hala yapılmamıştır. Geçmişe dönük ödemeler verilmediği gibi devam eden süreye ilişkin de bir açıklama yapılmamıştır. İlave ek ödemede süre uzatılmasına gidilecek mi, gidilecekse ne kadar olacak, bunlar belirsiz. Bu belirsizliği ve sessizliği anlamak ve hak vermek mümkün değildir.

Sağlık çalışanları bir defa da önden açıklama yapılarak, önümüzdeki Şubat, Mart ve Nisan aylarını kapsayacak ilave ek ödemelerin bugünden duyurulmasını istiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube