‘güzel hayat gün AYDIN’

Sabah gözümü açar açmaz, üzerinde rahat bir uyku uyuduğum için yatağıma teşekkür ettim. Derin bir nefes aldım ve kendime tebessüm edip, selamladım. Bugün de nefes alıyorum. Bugün de duyabiliyor, görebiliyor, konuşabiliyor, düşünebiliyorum.

Ayaklarıma dokundum. Sağlıklı görünüyorlar. Bugün de beni istediğim her yere götürecekler.

Kollarım, parmaklarım, bileklerim, dizlerim, dirseklerim, doğal işlevlerini yerine getiriyor… Omuzlarıma dokundum, boynum, yanaklarım sağlıklı görünüyor. Gözlerim ışıl ışıl. Dudaklarım sevgiyle öpmeye, ağzım sindirime hazır. Burnum sapasağlam. Derin bir nefes daha aldım. Ben hiç çaba harcamadan hava kolayca içime giriyor, çıkıyor, giriyor, çıkıyor?

Saçlarım, alnım, kaşlarım, kirpiklerim… Bütün dış ve iç organlarımla sağlıklıyım. Bedenimi sevgiyle okşadım. Her iki kolum omuzlarımda, kendimi kucakladım. Omuz başlarımdan kendimi öptüm. Parmaklarımı seyredaldım; ressamın kalemiyle çizilmiş gibi. Anladım, ben bir mucizeyim.

Hayatta olmak benim ayrıcalığım. Sağlıklı nefes almak her şeyden daha değerli… Aldığım her nefeste giderek daha fazla sağlıklı oluyorum.

Elimi kalbimin üzerine koydum. Burası benim SEVGİ ve güvenlik merkezim. Kalbimin atışını dinledim. Sevmenin önemini hissettim. Haz almanın. Hayal kurmanın. Kendinin FARKINDA olmanın önemini.

Yataktan çıktım. Aynaya baktım. Gözlerimin derinliklerinde içimdeki BEN’i gördüm. Bir kez daha kendime tebessüm ettim. Bugün kendimi daha fazla seveceğim gün. Bunu yapabildiğim için KENDİME, bu farkındalığı bana kazandırdığı için HAYATA teşekkür ettim.

Bugün de İYİ hissediyorum.

Bugün de hayatı yaşamaya hazırım.

Dışarı çıktım. Derin bir nefes daha aldım.

Yenigünü SEVGİyle selamladım…

Güzel hayat; gün AYDIN…

SİZİ SEVİYORUM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube