Güzel’den ‘23 Temmuz’ mesajı

HABER MERKEZİ

Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel, Hatay’ın Anavatana kavuşmasının 80.yıldönümü münasebetiyle bir basın açıklaması yayınladı.

Atatürk’ün, şahsi meselesi olarak görüp anavatana kattığı Hatay’da yaşıyor olmaktan dolayı gururlu olduğunu ifade eden Başkan Güzel:

“ 23 Temmuz 1939 yılında Anavatana katılan Hatay; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün askeri dehasının yanında siyasi dehasının da eserlerinden biridir. Yaşamının son günlerinde gece gündüz bu işe mesai harcayan Atatürk; uluslararası siyasi girişimlerle; kan dökülmeden, savaşsız, silahsız, ince diplomasiyle Hatay’ın anavatan Türkiye’ye katılmasını sağlamıştır. Hatay halkı Ata’sına minnettardır. Ülkemizin ve ilimizin barışına, kardeşliğine, cumhuriyetimize ve demokrasimize yönelik tüm tehditlere karşı, halkımızın; etnik, dinsel veya siyasal yapısı ne olursa olsun, birlik ve beraberlik içinde olacağından şüphemiz yoktur. Hatay’ın anavatana katılmasının 80. yıl dönümünde ilimizde ve ülkemizde birlik ve bütünlüğümüzün daim olmasını diliyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube