Güzelmansur: Ülkede 8 milyon işsiz var!

HABER BÜLTENİ

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Bütçe görüşmeleri sırasında TBMM’de yaptığı konuşmada, yanlış dış politikanın, Suriye politikasının ve göç politikasının bugün Türkiye’nin yaşadığı ekonomik kriz ve yoksullukta önemli payı olduğunu söyledi.

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü bütçesi üzerine konuşan CHP’li Güzelmansur, resmi rakamlara göre ülkemizde %71’i Suriyeli olmak üzere 5,1 milyon yabancı olduğunun altını çizerek “kayıtsızları, kaçakları eklediğimizde ülke nüfusunun %8’i yabancı demektir. Dolayısıyla öngörülü, tutarlı, ayakları yere basan bir göç politikası bugün Türkiye’nin olmazsa olmazı haline gelmiştir” dedi.

İKTİDAR 2 MİLYON SURİYELİYE İŞ BULMA DERDİNDE

Kusurlu ve dengesiz politikaların istihdam ve sağlık hizmetlerinde de adaletsizliklere yol açtığını ifade eden Güzelmansur şöyle devam etti:

“Yönetiminizde 8 milyon işsiz yaratırken ve işsizliği eritmek için hiçbir adım atmazken 2 milyon Suriyeliye istihdam hedefleri açıklıyorsanız biz de sizi millete havale ediyoruz.

Vatandaşımız sağlık hizmeti almak için sıra beklerken, katılım payları öderken, Suriyelilere sırasız, ücretsiz sağlık hizmeti sunmanız vicdanınızda ufacık bir rahatsızlık dahi yaratmıyorsa Size acil şifa diliyoruz.”

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube