HADO sadece ertelendi!

ALİ YOLCU

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş Hatay Deniz Otobüsleri projesinden vazgeçmediğini 31 Mart yerel seçimlerinden sonra yeniden göreve seçilmesi halinde projenin devamı için çaba göstermeye devam edeceğini söyledi.

Hafta sonunu Samandağ ilçesine ayıran ve Samandağ’da esnaf yanı sıra kurum ve kuruluşları ziyaret eden Lütfü Savaş orada kendisine yöneltilen bir soruya yanıt olarak, “HADO projesinden vazgeçmiş değiliz. Bu yönde çıkan haberler ve söylentiler gerçeği yansıtmıyor. Direniyoruz, deniz otobüsümüz hala burada ve bürokratik sorunları çözmeye çalışıyoruz” dedi

Hatay’ı ve Hataylıları bu güzel projeden mahmur etmeyeceklerini söyleyen Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, “Mücadeleye devam edeceğiz. Hatay’a renk katacak, çehresini değiştirecek bu proje için son ana kadar çalışmalara devam edeceğiz” ifadesinde bulundu.

HABER VE YORUMLAR DOĞRU DEĞİL

Gemi ile ilgili yüksek miktarda ödeme yapıldığına dair haber ve yorumları da yalanlayan Lütfü Savaş, “Bunların tamamı yalandır. Hiçbir surette para ödemesi gerçekleşmemiştir. Projemizden vazgeçmedik ve hala yapılması konusunda mücadele veriyoruz. Seçimlerin ardından görevime devam edersem ve İskenderun Belediyesi’ne de halkın emanetine değer veren biri gelirse, HADO Projemiz çok daha hızlı bir şekilde yaşam geçecektir. Deniz otobüsümüzü göndermedik ve bu projeyi hayata geçirmek için üzerimize düşen tüm görevleri yapmaya devam ediyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube