HADO’da tabela dışında atılan adım yok!

İskenderun, Samandağ derken son olarak Arsuz denilmişti. Bugünlerde ibre yeniden İskenderun’a döndü ama HADO projesinde konulan Valilik tabelası dışında hiçbir şey yok.  

ÖZKAN BAKKAYLI

Hatay’ın gündemine yaklaşık 2 yıl önce girdi. Önce İskenderun’da düşünüldü. Olmadı. Ardından Samandağ konuşuldu o da olmadı. Sonra Hatay Valisi Rahmi Doğan araya girdi Arsuz Madenli denildi. Madenli’nin üzerinden de aylar geçti. Şimdilerde ise tekrardan İskenderun olabilir deniliyor.

Hatay Büyükşehir Belediyesinin yılan hikâyesine dönen projesi Hatay Deniz Otobüsünde belirsizlik sürüyor. 2 yıldan bu yana Hatay’ın ve Hataylıların gündemini meşgul eden ancak beklenen sonucun alınamadığı proje de ibrenin bir kez daha İskenderun’a çevrildiği öğrenildi.

Hatay Büyükşehir Belediyesi iki ay üst üste meclisten borçlanma yetkisi isterken, İskenderun’dan sonra rotasını çevirdiği Arsuz Madenli Balıkçı Barınağı’nda HADO için henüz bir çalışma başlatabilmiş değil. HBB Başkanı Lütfü Savaş, “HADO için bize 7 ay bir süre gerek” derken, mevcut kaynak arayışı ise can sıkıyor.

Giderek ağırlaşan borç tablosuna yoğunlaşan Başkan Lütfü Savaş için Madenli Balıkçı Barınağı’na taşıdığı HADO projesi ek bir maliyet demek. Seçimlerin ardından son 4 aydır, birçok projede AK Parti ve MHP’nin de desteğini alan Başkan Lütfü Savaş’ın uzun bir süredir ‘AK Partililer istemiyor. Engelliyor’ şeklinde ki söylemini artık kullanmadığı görülüyor.

Bu arada Arsuz Madenli ilçesinde projelendirilmesi düşünülen HADO için bugüne kadar Hatay Valiliğinin monte ettiği ‘Hatay Valiliği Yat Limanı ve Su Sporları Merkezi’ tabelası dışında hiçbir çalışma yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube