HAFSAD Payas’ın güzelliklerini fotoğrafladı

GÜLŞAH DÖNMEZ

Kısa adı HAFSAD olan Hatay Fotoğraf Sanatçıları Derneği, temel ve ileri fotoğraf eğitimlerinin yanı sıra bu eğitimlerde öğrenilen teknikleri uygulanması adına düzenlediği fotoğraf gezileri ile de dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde tarihin her döneminde stratejik bakımdan önemli bir yerleşim bölgesi olan ve günümüzde birbirinden önemli tarihi mekanları ile ziyaretçi akınına uğrayan Payas’a fotoğraf gezisi düzenleyen HAFSAD ekibi bu kez de Payas’ın güzelliklerini fotoğraflama imkanı buldu. Payas Belediye Başkanı Bekir Altan’ında yakından ilgilendiği Hatay Fotoğraf Sanatçıları Derneği, fotoğraf sanatçıları Payas’ı çok beğendiklerini ifade ederek başarılı çalışmalarından dolayı Başkan Altan’ı tebrik ettiler.

Fotoğraf çekimleri yaptıkları Sokullu Mehmet Paşa Külliyesini yapılan restorasyon sonrasında ilk defa fotoğraflama imkanı bulduklarını ifade  eden Hatay fotoğraf sanatçıları derneği  başkanı Can Sautoğlu, Payas tarihi mekanlarının tarihi dokuları fotoğraflamak isteyenlerin muhakkak görmesi gereken yerler olduğunun altını çizerek Payas’a yaptığı katkılardan dolayı Payas Belediye Başkanı Bekir Altan’a teşekkür etti.

Sautoğlu, “Hatay’da fotoğraf sanatına gönül veren fotoğraf gönüllülerini bir araya toplamaya çalıştığımız derneğimizde temel ve ileri fotoğraf eğitimlerimizin devamı niteliğindeki uygulama fotoğraf gezilerimize hız kesmeden devam ediyoruz. Bu hafta Payas’a konuk olduk.Sokullu Külliyesi, Payas Kalesi ve Sarı Selim Camisinde her biri birbirinden yetenekli olan fotoğraf sanatçısı arkadaşlarım ile birlikte çok güzel kareler yakaladığımızı düşünüyorum. Verdiğimiz eğitimlerin ne kadar faydalı olduğunu bugün düzenlediğimiz fotoğraf gezimizde arkadaşlarımızın çekmiş olduğu birbirinden başarılı fotoğraflarda görmenin sevincini yaşıyoruz. Belediye Başkanı Bekir Altan’ı bu tarihi mekanlara sahip çıkarak yaptırdığı restorasyon sonrasında bölgemiz turizmine kazandırmasından dolayı yürekten kutluyor ve çalışmalarında başarılar diliyorum.” dedi.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube