Hangi marka kent?

BÜLENT KAVUK

Büyük Dalyan Mahallesinde altyapı sorunu tüm hızıyla sürerken altyapı olmaması nedeniyle doğan sorunlarda sürüyor.

21. yüzyılda olmamıza rağmen halen altyapısı ve içme suyu olmayan mahalle de dışa vuran çirkin görüntüler mahalle halkını hem canından bezdirdi hem de mikrobik hastalıkların başlamasına neden oldu.

Durumu haber ekibimize aktaran mahalle sakinleri, “Sayın Lütfü Savaş’ın kendisi doktordur. Bu işleri iyi bilir. Mahallenin birçok yerinde benzer manzaralar var. İnsan atıkları vs. gibi kirlilikler ortada herkes bıktı” dediler.

Hatay Büyükşehir Belediyesinin ne iş yaptığını soran vatandaşlar, “Marka kent diyorlar. Hangi marka kent? Allah aşkına bizi güldürmesinler. 2019 yılında halen içme suyu olmayan bir yerleşim biriminden söz ediyorsak hangi marka kentten konuşuyorsunuz? Halen altyapımız yok. Fotoğrafta da görüldüğü gibi kanalizasyon suları ortada akıyor” tepkisinde bulundular.

Fotoğrafta görülen kanalizasyon suyunu yok etmek için defalarca kere belediyeye başvurdukların aktaran mahalle sakinleri Belediyenin ise soruna çare olmak yerine iş makinesini göndererek yolda yükseltme çalışması yaptığını söylediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube