‘Hasan Fisso 2’ geliyor!

ALİ YOLCU

Yaklaşık 500 amatör oyuncunun sahne ve rol aldığı Hasan Fisso 2 filminin çekimlerine devam ediliyor. En fazla bir hafta içinde çekimleri bitecek olan film ile ilgili sohbet ettiğimiz sosyal medya fenomeni aynı zamanda Sanatçı Meriç Gültekin, Hasan Fisso filminin 2. Sini gelen yoğun talep üzerine çektiklerini söyledi.

Gazetemiz Haber Müdürü Ali Yolcu’ya konuşan Meriç Gültekin, “Hasan Fisso1filmimiz yoğun ilgi gördü. Avrupa’da birçok ülke de gösterime girdi. Türkiye’de de birçok il de halkımızın ilgisiyle karşılandı. Bu nedenle ikincisini çekmeyi uygun gördük. İkincisinin çekimleri bu hafta sonuna doğru bitecek. Montaj ve diğer çalışmalarla birlikte 2019 yılının Şubat veya en geç Mart ayında vizyona gireceğini tahmin ediyorum” dedi.

KASIM DA HRT’DE

Hasan Fisso 1filminin Kasım ayı içinde önce HRT ekranlarında izlenebileceğini ardından da Youtube ye yükleyeceklerini aktaran Meriç Gültekin, sanat ve sanatçıların çektiği sıkıntıları da anlatı.

Özellikle sponsor konusunda ciddi sıkıntılar yaşadıklarını aktaran Meriç Gültekin, bir filmin ortalama olarak 200 bin liraya mal olduğunu ve amatör çalışanlar için bu miktarın oldukça yüksek olduğunu söyledi.

Duyarlı işadamları ve sanatsever Hataylılardan destek beklediklerini belirten Gültekin, “Biz Hatay’ımızın gelenek ve göreneklerini beyaz perdeye hiçbir kar gütmeden aktarmaya çalışıyoruz. Bunun için duyarlı herkesten destek bekliyoruz” dedi.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube