Hastanelerde Suriyelilere öncelik tanınıyor!

VEYSEL SAVAŞ

CHP Hatay İl Başkanı Halil İbrahim Özgün, devlet hastanelerinin Türk vatandaşlarına karşı olumsuz ayrımcı tutumuyla ilgili eleştiride bulundu.

CHP Hatay İl Başkanı Özgün, gazetemiz muhabirine yaptığı açıklamada, Suriyeli vatandaşların Devlet Hastanelerinde öncelikli hale getirildiğini, başka hastanelere sevklerinin öncelikli yapıldığını, ancak Türk vatandaşlarının sevklerinin yapılmadığını ileri sürdü.

Vatandaşlardan bu yönde kendilerine çok sık şikayet geldiğini ifade eden Özgün, “Bu hafta içerisinde bir vatandaşımız, babasının ölüm döşeğindeyken yer olmadığı gerekçesiyle eve gönderildi. Başka hastaneye sevki yapılmadı, ancak daha az riskli Suriyelilerin ise sevk edildiğini öğrendik. Araştırmalarımızda bu şikayetlerin gerçekliği olduğunu saptadık.

Elbette vatandaşımız olmasa da her insanın tedavi hakkı insanlık hakkıdır. Ancak devletin kendi vatandaşını ikinci sınıf vatandaş gördüğü bu sistemi asla kabul etmiyoruz. Türk vatandaşlarını mağdur eden, hastanede yatak ve sevk sorunu yaşatan bu ayrımcı politikanın bir an önce düzeltilmesini ve gerekli tedbirlerin alınmasını istiyoruz” diye konuştu.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube